Urlop na Dominikanie

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy dla Państwa sytuację panującą w poszczególnych krajach, które są wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay.com/DEZALB
O Audycji
Tytuł Trójkowy serwis wakacyjny 2021/07/26

Dziś kolejny stosunkowo bezproblemowy pod względem obostrzeń kierunek: Dominikana. Kraj jest otwarty dla ruchu turystycznego, choć osoby tam przybywające mogą wyrywkowo zostać poddane szybkim testom na obecność wirusa.

W kraju obowiązuje godzina policyjna. Od poniedziałku do piątku od 21:00 do 5:00 z prawem poruszania się do 24. W soboty i niedziele od 19:00 do 5:00 rano (z prawem poruszania się do 22). W przypadku konieczności udania się na lotniska lub do hotelu w czasie trwania godziny policyjnej należy mieć ze sobą bilet lotniczy, dokument podróży oraz rezerwację noclegu jako dowód upoważniający do przemieszczenia się.

Wszyscy podróżni zobowiązani są do wypełnienia formularza elektronicznego wjazdu lub wyjazdu, który łączy oświadczenie zdrowotne podróżnego, deklarację celną oraz międzynarodowy formularz wejścia lub zejścia z pokładu. 

Przy zameldowaniu w hotelach dokonywany jest pomiar temperatury. Wymagane jest też wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Hotel powinien zapewnić gościom maseczki i żel dezynfekujący.

Wymagane jest noszenie maseczek w miejscach publicznych. W barach i restauracjach możemy ją zdjąć, kiedy usiądziemy przy stole. Punkty gastronomiczne powinny posiadać dozowniki żeli antybakteryjnych umieszczone w miejscach łatwo dostępnych.

W niektórych prowincjach są stosowane krótkotrwałe dodatkowe obostrzenia.


Przydatne linki:

pr


Playlista