Urlop na Malediwach

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy o sytuacji panującej w poszczególnych krajach, które są wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
Malediwy
MalediwyFoto: Shutterstock
O Audycji

Tytuł Trójkowy serwis wakacyjny 2021/08/03 15:32
Prowadzący Witold Lazar
Opis

15 lipca przywrócono możliwość wjazdu turystów na Malediwy. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja hotelu. Dozwolone są tzw. split stays, czyli pobyty w więcej niż 1 obiekcie. Turyści mogą przemieszczać się pomiędzy hotelami na różnych wyspach. W przypadku noclegu na innej wyspie/zmianie hotelu możliwe jest to wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia drogą mailową na co najmniej 2 dni przed przejazdem.

Wizy on arrival wydawane są za darmo na 30 dni i mogą być przedłużane.

Po przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Na 24 godziny przed podróżą podróżni powinni wypełnić online deklarację o stanie zdrowia. W przypadku spędzenia części pobytu w guesthousie na 72 godziny przed wylotem z Malediwów należy wykonać test PCR

Poradnik i wytyczne dotyczące przyjazdu i zasad obowiązujących turystów i sektor turystyczny w związku z COVID-19 dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Turystyki lub Urzędu Imigracyjnego.

W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 lub objęcia kwarantanną w związku z kontaktem z osobą zakażoną turysta zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń władz miejscowych oraz pokrycia kosztów pobytu w hotelu w okresie kwarantanny czy leczenia.

Aktualne informacje dotyczące zasad wjazdu i pobytu publikowane są na stronie Ambasady RP w Nowym Delhi (Ambasador RP w Indiach jest również akredytowany na Malediwach).

Trzeba pamiętać, że przy powrocie obowiązują zasady dotyczące przyjeżdżających spoza Unii Europejskiej i strefy Schengen. 

Przydatne linki:


Playlista