Urlop na Kubie

Za nami już półmetek wakacji. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy dla Państwa sytuację panującą w poszczególnych krajach, będących wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
Kuba  zdjęcie ilustracyjne
Kuba – zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ YU_M
O Audycji

Tytuł Trójkowy serwis wakacyjny 2021/08/11 15:33
Prowadzący Witold Lazar
Opis

Międzynarodowe podróże na Kubę są dozwolone. Wszyscy podróżni muszą posiadać ubezpieczenie medyczne, które obejmuje pełne pokrycie kosztów leczenia COVID-19. Należy przedstawić negatywny wynik testu PCR, nie starszy niż 72 godziny. Musimy też w dniu przyjazdu wypełnić deklarację sanitarną. Podróżni, którzy przedstawią ważne międzynarodowe zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19 za pomocą zatwierdzonej szczepionki, są zwolnieni z obowiązku kwarantanny. Jeśli nie jesteśmy zaszczepieni, po przyjeździe trzeba wykonać kolejny test PCR, a podróżni zostaną przeniesieni do wyznaczonego hotelu na izolację, trwającą pięć dni. Drugi test PCR zostanie wykonany w piątym dniu, jeśli wynik będzie ujemny – zostaniemy zwolnieni. W przypadku otrzymania pozytywnego wyniku musimy postępować zgodnie z instrukcjami urzędników służby zdrowia. Wszystkie koszty testów i izolacji ponosi podróżny.

W Hawanie obowiązuje godzina policyjna pomiędzy godz. 21.00 a godz. 05.00. W zależności od odwiedzanego regionu mogą obowiązywać inne restrykcje. Maseczki są wymagane w zamkniętych przestrzeniach publicznych i w środkach transportu.

Transport publiczny działa, ale w niektórych regionach usługi mogą być ograniczone. O ograniczeniach w transporcie międzywojewódzkim decydują władze lokalne na poziomie prowincji. Restauracje i bary są otwarte ze zmniejszoną pojemnością. W Hawanie dostępne są tylko opcje na wynos.

Zamknięte pozostają kluby nocne. Sklepy są otwarte – obowiązuje dystans społeczny, dezynfekcja rąk i maseczka.

Po powrocie obowiązują zasady dotyczące przyjezdnych spoza UE i strefy Schengen.

Użyteczne linki


Playlista