Kaczmarczyk o ustawie medialnej: Solidarna Polska jest zmobilizowana, by w całości zagłosować za tym projektem

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 09:38
– Nie chcemy, by obcy kapitał medialny budował nam demokrację w Polsce – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Norbert Kaczmarczyk, poseł Solidarnej Polski.

Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski ocenił, że odejście Porozumienia ze Zjednoczonej Prawicy nie doprowadzi do wcześniejszych wyborów parlamentarnych.

1200 gowin free.jpg
Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę, a posłowie ugrupowania klub PiS. Jest decyzja zarządu partii Gowina

Gość Programu 3 Polskiego Radia podkreślił, że zawierane będą koalicje celowe, czyli takie, które dotyczą poszczególnych rozwiązań prawnych.

Koalicja celowa

– Odnoszę się z wielkim szacunkiem do projektu Zjednoczonej Prawicy, na pewno teraz będzie trudniej. Ta większość jest, to pokazują poszczególne wota nieufności, nawet mieliśmy większość 237 głosów. Koalicja celowa, o której mówił Paweł Kukiz, będzie mieć miejsce do końca tej kadencji  zaznaczył Kaczmarczyk.

Czytaj także:

– Byliśmy jako Zjednoczona Prawica dominatorem, jeśli chodzi o potyczki sejmowe. Teraz zastanawiamy się, kto wygra. Każdy mecz będzie niezwykle emocjonujący  dodał.

Ustawa medialna

Mówiąc o poparciu dla nowelizacji ustawy medialnej, polityk podkreślił, że SP popiera zmiany.  Solidarna Polska jest zmobilizowana, by w całości zagłosować za tym projektem. (…) Nie chcemy, by obcy kapitał medialny budował nam demokrację w Polsce  powiedział.


Posłuchaj
14:21 PR3_AAC 2021_08_11-08-44-47_for_media.mp3 Norbert Kaczmarczyk: każda kolejna ustawa będzie szukać większości sejmowej, mam nadzieję, że to się uda (Letni salonTrójki)

 

 Chcemy wprowadzić takie rozwiązania jak na rynku francuskim. Co by się wtedy działo? Tam w mediach może być 30 procent kapitału zagranicznego, my mówimy o 49 procentach i jest larum, "zamach na demokrację"  dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Letni salon Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Norbert Kaczmarczyk (poseł Solidarnej Polski)
Data emisji: 11.08.2021
Godzina emisji: 08.45

pg/IAR/zch

Czytaj także

Nowe zachęty do szczepień? Müller: być może zostaną zaprezentowane jeszcze dziś

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:00
– Chcemy podsumować szereg działań, które zostały podjęte, a nie wszystkie mogą być szerzej znane opinii publicznej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia o zachętach do szczepień Piotr Müller, rzecznik rządu. Dodał, że nowe propozycje możemy poznać jeszcze dziś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Senat dobrze wykonał swoją pracę". Krzysztof Kwiatkowski o nowelizacji k.p.a.

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 09:45
– Ponad 80 proc. wszystkich spraw związanych z tzw. reprywatyzacją to są okradzeni obywatele polscy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przygotowujemy specjalny pakiet dla samorządów". Wiceminister finansów o założeniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 09:26
– Wprowadzimy pakiet zmian systemowych dla samorządów, który pozwoli na stabilizację dochodów już na etapie planowania budżetu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Patkowski, wiceminister finansów.
rozwiń zwiń