Robert Kwiatkowski ws. ustawy medialnej: PiS będzie musiał się wycofać

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 09:19
– Jestem przekonany, że przyszłość TVN w polskiej przestrzeni medialnej nie jest poważnie zagrożona, a na pewno zrobimy wszystko, żeby zagrożona nie była – podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Robert Kwiatkowski, poseł Lewicy.
Robert Kwiatkowski
Robert KwiatkowskiFoto: PR

W środę po przerwie w obradach Sejmu doszło do reasumpcji głosowania. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyjaśniała, że wniosek w tej sprawie złożyło 30 posłów, gdyż w pierwotnie przegłosowanym wniosku o odroczenie obrad nie wskazano, do kiedy miałyby być one odroczone. W powtórnym głosowaniu wniosek odrzucono. Następnie Sejm wrócił do głosowań zgodnie z harmonogramem. Posłowie przegłosowali wówczas sporną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10.

muller pap 1200 .jpg
"Zdecydowała większość sejmowa". Müller broni decyzji o powtórzeniu głosowania

– Muszę to z przykrością stwierdzić, ale doszło do kompromitacji urzędu marszałka Sejmu – reasumpcja zachodzi wtedy, kiedy wynik głosowania zostanie podany w wątpliwość – ocenił Robert Kwiatkowski. Dodał, że Klub Lewicy będzie wnioskował o odwołanie Elżbiety Witek ze stanowiska.

Czytaj także:

Dalsze losy ustawy medialnej

Gość audycji ocenił, że ustawa medialna w obecnym kształcie nie wejdzie w życie.  Jestem przekonany, że przyszłość TVN w polskiej przestrzeni medialnej nie jest poważnie zagrożona, a na pewno zrobimy wszystko, żeby zagrożona nie była  zaznaczył poseł.  "Poprawka Suskiego" oznacza de facto kapitulację PiS-u ws. TVN24  dodał.

Posłuchaj
13:47 _PR3_AAC 2021_08_12-08-45-26_for_media.mp3 Robert Kwiatkowski o głosowaniu ws. ustawy medialnej (Letni salon Trójki)

 Mam nadzieję, że Senat odrzuci tę ustawę  podkreślił Kwiatkowski.  Oczekujemy, że koncesja dla stacji TVN  nie dla TVN24  zostanie w całości w ten czy inny sposób utrzymana, a PiS będzie musiał się wycofać  podsumował polityk.

***

Tytuł audycji: "Letni salon Trójki"
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Robert Kwiatkowski (Lewica)
Data emisji: 12.08.2021
Godzina emisji: 08.45

st/PAP

Czytaj także

"Byłoby to zaskoczenie". Marcin Piasecki o możliwości przedterminowych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 12:25
- PiS nie jest w tej chwili w komfortowej sytuacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Piasecki, dziennikarz "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 20:30
Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji z dwiema poprawkami zgłoszonymi przez PiS oraz jedną poprawką Konfederacji. Ustawa trafi teraz do Senatu. W Sejmie za jej przyjęciem głosowało 228 posłów, przeciw było 216. 
rozwiń zwiń