"Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi". Dziambor o zachowaniu wobec osób niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 09:32
– Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi tym, że osoby, które się nie zaszczepiły, będą w jakiś sposób szykanowane – zaznaczył w Programie 3 Polskiego poseł Konfederacji Artur Dziambor.
Artur Dziambor
Artur DziamborFoto: Trójka

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas posiedzenia Sejmu 11 sierpnia zarządziła reasumpcję głosowania nad odroczeniem obrad Izby. Wniosek o reasumpcję poparł m.in. Paweł Kukiz i dwóch innych posłów koła Kukiz'15, którzy stwierdzili, że wcześniej pomylili się, głosując za przerwaniem posiedzenia Sejmu. Koalicja Obywatelska i Lewica zapowiedziały złożenie wniosków o odwołanie marszałek Sejmu, bo w ich ocenie nie było podstaw do reasumpcji.

W sprawie odwołania Witek może odbyć się głosowanie, a Konfederacja w zamian za poparcie marszałek postawiła swoje warunki.

sachajko1.jpg
"Nie ma o tym mowy". Sachajko o planach odwołania marszałek Witek

Artur Dziambor przypomniał, że chodzi o poparcie ustawy "Stop segregacji sanitarnej", którą złożyło jego ugrupowanie.  Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi tym, że osoby, które się nie zaszczepiły, będą w jakiś sposób szykanowane  w pracy, urzędach czy w podróży  tłumaczył poseł.

Posłuchaj
12:07 _PR3_AAC 2021_08_19-08-46-46_for_media.mp3 Artur Dziambor o warunkach postawionych przez Konfederację (Letni salon Trójki)

Drugi warunek dotyczy ustaw związanych z Polskim Ładem.  Myślę, że jest dość oczywiste, że jesteśmy po prostu przeciwnikami tych rozwiązań gospodarczych, które zaproponowano  powiedział Dziambor.

Czytaj także:

Gość audycji pytany o poparcie dla Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego odparł, że jest to "wyrównanie inflacyjne". Podkreślił, że w przypadku rodzin posiadających dzieci zastosowałby "radykalne obniżki podatków i możliwości odpisów podatkowych".

Marlena Maląg 1200.jpg
"Da rodzinom poczucie większej stabilizacji finansowej". Marlena Maląg o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

W audycji mowa była również o zbliżającej się do Europy fali migrantów z Bliskiego Wschodu.

***

Tytuł audycji: "Letni salon Trójki"
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)
Data emisji: 19.08.2021
Godzina emisji: 08.45

st/PAP/kr

Czytaj także

Bosak o "Wakacjach z Konfederacją": nie ma tematu dominującego, może poza zmęczeniem kłótnią polityczną

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 09:48
– Zainteresowanie jest duże i dobre, z tego jesteśmy bez wątpienia zadowoleni – powiedział o spotkaniach z sympatykami Konfederacji w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, poseł formacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: powstanie ustawa, na mocy której rząd przekaże do samorządów 8 mld zł nowej subwencji

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 12:44
Podczas wizyty w województwie małopolskim premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan dla samorządów opracowany w ramach Polskiego Ładu. - W ciągu dwóch tygodni będzie gotowy projekt ustawy gwarantującej 8 mld zł na poczet przyszłorocznych wydatków - zapowiedział szef rządu w Kamieńcu Ząbkowickim.
rozwiń zwiń