X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Srebrne Usta 2014 - zapraszamy do głosowania

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 11:09
Po raz 19. Trójka zaprasza do głosowania na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej.
Audio
  • Wystartował plebiscyty Srebrne Usta. Zapraszamy do głosowania (Trójka)
Srebrne Usta 2014 - zapraszamy do głosowania

Codziennie od 2 do 21 marca na antenie Trójki prezentowane są niebanalne, często śmieszne, nierzadko również kontrowersyjne, ale zawsze gorąco komentowane wypowiedzi znanych polityków. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych 2014" rywalizować będzie dziesięciu kandydatów: Elżbieta Bieńkowska, Ryszard Czarnecki, Jarosław Kaczyński, Jarosław Kalinowski, Prezydent RP Bronisław Komorowski, Leszek Miller, Tomasz Nałęcz, Janusz Piechociński, Jacek Rostowski i Donald Tusk.

<<<Zagłosuj przez stronę internetową>>>

Od 2 marca słuchacze mogą głosować na wybrane wystąpienie za pomocą SMS-a z nazwiskiem wybranego kandydata, wysłanego pod numer 71 335 oraz za pośrednictwem strony internetowej http://www.polskieradio.pl/9/947,Srebrne-Usta, na której można wysłuchać wypowiedzi wszystkich nominowanych. Przed głosowaniem należy zapoznać z regulaminem.REGULAMIN "Srebrne Usta 2014" dostępny jest TU (pdf).

Uroczysta Gala "Srebrne Usta 2014” odbędzie się 27 marca o godzinie 17.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Gospodarzami wieczoru będą Beata Michniewicz i Wojciech Zimiński, a uroczystość uświetni swoim występem Kabaret Jurki. Transmisja na antenie Programu 3.

Wszystkie informacje na temat plebiscytu znaleźć można tu>>>

Srebrne Usta to plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co kto mówi, lecz także jak to robi.

Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić na taśmie oraz w ludzkiej pamięci te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom, jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt "Srebrne Usta".

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Renata Beger, Zyta Gilowska, John Abraham Godson, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek Sawicki, Donald Tusk i Lech Wałęsa.

Zobacz więcej na temat: Beata Michniewicz polityka

Czytaj także

Srebrne Usta 2009

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 21:59
Zwyciężył Sebastian Karpiniuk, poseł Platformy Obywatelskiej. Nagrodzono go za wypowiedź: "Prawda jest tylko jedna. I prawda leży zawsze tam gdzie leży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srebrne Usta 2008

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 21:58
Zwyciężczynią tegorocznej edycji plebiscytu Srebrne Usta została Nelli Rokita. Słuchacze Trójki docenili w ten sposób jej sejmową wypowiedź o "staniu w rozkroku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srebrne Usta 2007

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 21:57
Pierwsze miejsce słuchacze Trójki przyznali Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srebrne Usta 2010

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 17:00
Tegorocznym zwycięzcą w konkursie Srebrne Usta, organizowanym przez Program 3 Polskiego Radia, został wicepremier Waldemar Pawlak. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srebrne Usta 2011

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 15:00
- Nieodwołalny zwycięzca tego roku: poseł Platformy Obywatelskiej, pan John Godson! - ogłosił Wojciech Zimiński podczas uroczystej gali Plebiscytu Srebrne Usta 2011.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srebrne Usta 2012

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 16:00
Pokonując swojego następcę na fotelu ministra rolnictwa Stanisława Kalembę oraz ubiegłorocznego Srebrnoustego Johna Godsona Marek Sawicki zwycięża w 17. edycji Trójkowego plebiscytu. Zwycięstwo przyniosła mu wypowiedź o... pszczołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srebrne Usta 2013 dla Marka Sawickiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 17:50
Zakończył się 18. plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Nagrodę "Srebrne Usta 2013" drugi raz z rzędu otrzymał Marek Sawicki, minister rolnictwa.
rozwiń zwiń