Siła polskiej muzyki. "Nasza tonacja" debiutuje na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 13:00
Czesław Niemen, Dildo Baggins i Pull The Wire – to tylko niektórzy z wykonawców, jacy pojawili się w pierwszym wydaniu nowej audycji Trójki, prezentującej zarówno całkiem świeże, jak i te starsze dokonania polskich artystów.
Czesław Niemen
Czesław NiemenFoto: Forum / Studio69

"Nasza tonacja" zadebiutowała na Trójkowej antenie w poniedziałek, 11 października, kilka minut po godzinie 12. Otworzył ją utwór nawiązujący tematyką do najgłośniejszej filmowej premiery ostatnich miesięcy, "Nie jestem jak James Bond", wykonywany przez artystę ukrywającego się pod pseudonimem Pan Lejzi.


Posłuchaj
49:41 2021_10_11 12_08_12_PR3_Nasza_tonacja.mp3 Siła polskiej muzyki (Nasza tonacja/Trójka)

 

Swoje nowe utwory zaprezentowali też m.in. żyrardowski zespół Pull the Wire, pochodząca z Mińska Mazowieckiego grupa Muzyka Końca Lata, młoda i obiecująca wokalistka Wolska oraz zamaskowany i tajemniczy Dildo Baggins. Ten ostatni pisze o sobie, że jest "artystą skończonym, który już w momencie poczęcia poznał dokładną datę swojej śmierci" (ustalił ją na 14 grudnia 2029 roku).

W audycji znalazło się miejsce na kącik nazwany roboczo przez prowadzącego hasłem: "polska klasyka wedle majstra Wiernika". Jego pierwszym bohaterem był Czesław Niemen, który równo 55 lat temu wraz z zespołem Akwarele zarejestrował w studiu Polskiego Radia trzy piosenki. Marek Wiernik zaprezentował jedną z nich, zatytułowaną "Nigdy się nie dowiesz". Tuż po niej zabrzmiał dawno nie słyszany na radiowej antenie utwór "A statek płynie", nagrany przez trójmiejską formację Korba w drugiej połowie lat 80.

Wolska – "Mięta", źródło: YouTube / Wolska

"Nasza tonacja" to nowa pozycja w ramówce Trójki, nadawana od poniedziałku do piątku tuż po godzinie 12. Jest otwarta na różne gatunki muzyczne, które jednak mają wspólny mianownik: wszystkie prezentowane utwory wykonywane są w języku polskim.

Lista utworów:

 1. Pan Lejzi – "Nie jestem jak James Bond"
 2. Ornette – "Możesz wszystko"
 3. Pull the Wire – "Życie to western"
 4. Wolska – "Mięta"
 5. Muzyka Końca Lata – "Naucz się być sam"
 6. Niemen Czesław – "Nigdy się nie dowiesz"
 7. Korba – "A statek płynie"
 8. Dildo Baggins – "Roślinożerca"
 9. Jary Oddział Zamknięty – "Spadam"
 10. Mateusz Łopaciuk – "Kwarantanna"
 11. Bukovsky – "O bębenku"
 12. Muzyczny Sagan – "Muszę odejść"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 11.10.2021
Godzina emisji: 12.08

kc

Czytaj także

Rockowy wieczór z Markiem Wiernikiem

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 20:45
Klasycy muzyki rockowej i rockowa klasyka we współczesnych wersjach plus fonograficzne rodzynki. Brzmi jak plan na piątkowy wieczór przy radioodbiorniku, prawda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato w mieście i wakacyjne podróże

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 20:10
Wakacje to czas podróży, relaksu i odpoczynku. Marek Wiernik zaprosił w muzyczną podróż po letnich dźwiękach. W wielu z nich usłyszeć można relaksującą nutę wakacyjnej beztroski.
rozwiń zwiń