Tanecznie, bez względu na pogodę. Martyna Jakubowicz, Rozen i Dziwna Wiosna w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:00
Dziwna Wiosna na początek jesieni, Król Słońce i "Wielka fala", a później taniec zarówno w rytmie ska, jak i pop. Za sprawą wykonawców takich jak Martyna Jakubowicz, Vespa i Marcelina głównymi motywami drugiej audycji "Nasza tonacja" stały się pogoda oraz taniec. 
Koncert Martyny Jakubowicz, 21.10.2017
Koncert Martyny Jakubowicz, 21.10.2017Foto: Łukasz Kowalski/PR

Posłuchaj
48:12 2021_10_12 12_10_04_PR3_Nasza_tonacja.mp3 Słońce i taniec na początek jesieni (Nasza tonacja/Trójka)

 

Jesienną audycję rozpoczął utwór "Niepewność" grupy Dziwna Wiosna. Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojciech Traczyk wcześniej działali pod angielską, nieco osobliwą, nazwą Superhuman Like Brando, ale grali nie mniej przebojowo. W programie usłyszeliśmy zespół i w tym wcieleniu, tym razem w utworze "W stronę słońca".

Niepewność/Dziwna Wiosna – temat

W roku 1986 na perkusji u Martyny Jakubowicz bębnił Piotr Szkudelski, który zastąpił Andrzeja Ryszkę. To z nim Martyna Jakubowicz nagrała płytę "Bardzo groźna księżniczka i ja". – Przyznam się, że to mój ulubiony album tej artystki, do którego zawsze bardzo chętnie wracam – przyznał prowadzący "Naszą tonację" Radosław Okrasko. To właśnie na tym albumie znalazł się utwór "Żagle tuż nad ziemią".

Martyna Jakubowicz - Żagle tuż nad ziemią/Stara taśmoteka

Kwartet Rozen opisuje swoje brzmienie jako muzykę z pogranicza indie folku i popu, będącą połączeniem wyrazistego, ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. 16 kwietnia miał premierę ich debiutancki album zatytułowany po prostu "Rozen". 

Rozen - Tańczyć (Official Video)/FONOBO Label


Lista utworów:

 1. Dziwna Wiosna – "Niepewność"
 2. Superhuman Like Brando – "W stronę słońca"
 3. Król Słońce – "Po drugiej stronie"
 4. Ozzy – "Budzi mnie bicie serc"
 5. Martyna Jakubowicz – "Wielka fala"
 6. Martyna Jakubowicz – "Żagle tuż nad ziemią"
 7. Vespa  "Tańcz!"
 8. Rozen – "Tańczyć"
 9. Myasta – "Tańcz!"
 10. Gedeon Jerubbal – "Śpiewaj i tańcz"
 11. Marcelina – "Tańcz!"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 12.10.2021
Godzina emisji: 12.10

kr

Czytaj także

Rockowy wieczór z Markiem Wiernikiem

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 20:45
Klasycy muzyki rockowej i rockowa klasyka we współczesnych wersjach plus fonograficzne rodzynki. Brzmi jak plan na piątkowy wieczór przy radioodbiorniku, prawda?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato w mieście i wakacyjne podróże

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 20:10
Wakacje to czas podróży, relaksu i odpoczynku. Marek Wiernik zaprosił w muzyczną podróż po letnich dźwiękach. W wielu z nich usłyszeć można relaksującą nutę wakacyjnej beztroski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z małą pomocą przyjaciół. Nieznany Wykonawca w audycji Tomasza Żądy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:00
– To, że ten album jest rockandrollowy i nawiązuje do korzeni, jest pewnym wyznacznikiem tego, co dzisiaj myślę o muzyce. Dobra piosenka to taka, która się nie starzeje. Dobra muzyka nie ma wieku. Piosenki, które czasami lądują w szufladzie, dzięki odrobinie pracy mogą zyskać na świeżości i aktualności – mówił w Trójce Jarosław Chęć, lider grupy Nieznany Wykonawca, którego solowy album, z małą pomocą przyjaciół, przekształcił się w grupowe dzieło. 
rozwiń zwiń