Bisz/Radex premierowo na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:15
W „Naszej tonacji” tym razem Tomasz Żąda zaprosił na kolejną porcję debiutów, gorących premier oraz rozmowę z gościem. Piotr Rzeka opowiedział o swoim debiutanckim albumie „Interwał”, natomiast wśród premier znalazło się nagranie duetu Bisz/Radex.
BiszRadex
Bisz/RadexFoto: Kobas Laksa/mat. prasowe

Na początek prowadzący zaproponował nowy singiel Beniamina Sobańca „Unoszę się”. Artysta przez siedem lat związany był z zespołem Roots Rockets, z którym wydał dwa albumy i dotarł do finału 9 edycji programu Must Be The Music. Od 2017 roku kontynuuje solową karierę.

Beniamin Sobaniec – Unoszę się [Official Music Video]/YouTube Beniamin Sobaniec


– Wreszcie wyszła, wreszcie udało się ja zrealizować – cieszył się w rozmowie z Tomaszem Żądą gość programu, Piotr Rzeka. – Z muzyką mam bardzo długo do czynienia, praktycznie od dziecka: od szkoły muzycznej po śpiewanie w chórze, jakieś wcześniejsze zespoły ze znajomymi, wiele prób podjęcia kariery i w końcu to się udało zrealizować – opowiada.

– Interwał, jak wiadomo, to jest pewien odstęp czasu: i stąd ta nazwa albumu – tłumaczy.

Piotr Rzeka – Dym (Official Audio)/YouTube Piotr Rzeka


Prowadzący zwrócił uwagę, że jak na debiutanta, zarówno brzmieniowo, jak i tekstowo, album jest bardzo dojrzały. – Dziękuję, jest mi bardzo miło. Ja w ten sposób tworzę. Kiedy pisałem tę płytę, nie przejmowałem się jakąś grupą docelową: sporo w życiu przeszedłem, więc starałem się to wylać na papier – odpowiedział artysta. – Moje przesłanie jest takie: trzeba zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Inaczej się nie da. A wtedy efekty są wspaniałe i można się nimi delektować.


Posłuchaj
48:08 2021_10_13 12_09_38_PR3_Nasza_tonacja.mp3 Muzyczne nowości z Polski

Lista utworów

 1. BENIAMIN SOBANIEC – Unoszę się
 2. PIOTR RZEKA – Dym
 3. PIOTR RZEKA – Owoce
 4. DEUTER – Złe myśli
 5. BISZ/RADEX feat. JULIA PIETRUCHA – Oflajn
 6. SWIERNALIS – Vulgar
 7. MARCIN SZCZURSKI – Taksówka
 8. JAKUB SKORUPA – Głuchy telefon
 9. FILIP LATO – Byłaś serca biciem
 10. L.A.W. – Wieczna wojna
 11. STRACHY NA LACHY – Zachmurzony w Tobie

Bisz/Radex – Oflajn Rework feat. Julia Pietrucha/YouTube Bisz - Topic

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 13.10.2021
Godzina emisji: 12.10

pr


Czytaj także

Grzegorz Skawiński: życie rock'n'rollowe mamy poukładane

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 15:00
Po 5 latach przerwy zespół Kombii powraca z nowym albumem zatytułowanym "5". – Płyta powstawała przed pandemią i w jej trakcie, co skłaniało nas do głębszych refleksji nad życiem i światem – mówi Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutanci na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 12:32
Debiutanci pojawią się na antenie Trójki: Nieznany wykonawca, Marcin Szczurski i Beniamin Sobaniec. Nie zabraknie również nowości i znanych Państwu polskich przebojów. To wszystko w Trójce po godzinie 13.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z małą pomocą przyjaciół. Nieznany Wykonawca w audycji Tomasza Żądy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:00
– To, że ten album jest rockandrollowy i nawiązuje do korzeni, jest pewnym wyznacznikiem tego, co dzisiaj myślę o muzyce. Dobra piosenka to taka, która się nie starzeje. Dobra muzyka nie ma wieku. Piosenki, które czasami lądują w szufladzie, dzięki odrobinie pracy mogą zyskać na świeżości i aktualności – mówił w Trójce Jarosław Chęć, lider grupy Nieznany Wykonawca, którego solowy album, z małą pomocą przyjaciół, przekształcił się w grupowe dzieło. 
rozwiń zwiń