Filip Mizia – muzyczna cegiełka dla lepszego świata

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 15:03
– Zawsze marzyłem o tym, żeby przez moją muzykę dołożyć cegiełkę do rzeczywistości ­­– powiedział Filip Mizia, specjalny gość tego wydania audycji. Oprócz jego piosenek usłyszeliśmy też m.in. dawne utwory zespołów Exodus i Maanam (ten ostatni w zupełnie nowej wersji).
Filip Mizia
Filip MiziaFoto: mat. promocyjne / Leszek Gorski

Filip Mizia to polski wokalista, raper, gitarzysta i autor piosenek, od dzieciństwa mieszkający w Szwecji. Niedawno napisał specjalny utwór "I'm OK" wspierający projekt e-lllipse, którego celem jest zmniejszenie liczby samobójstw w Europie. – Kiedy nadarzyła się okazja, żeby to, co robię, mogło realnie przełożyć się na pomoc innym, to nie wahałem się ani chwili – powiedział artysta w rozmowie z Tomaszem Żądą. 

źródło: YouTube / Filip Mizia

Zdaniem Filipa muzyka nie zastąpi psychoterapii, za to może być jej dobrym uzupełnieniem. – Muzyka jest nieograniczonym źródłem komunikacji. Jest czymś, czemu człowiek powierza swoje lepsze i gorsze chwile. Potrafi nas wspierać, motywować, ogrzewać – uważa wokalista.


Posłuchaj
48:20 2021_10_15 12_09_57_PR3_Nasza_tonacja.mp3 Filip Mizia gościem Tomasza Żądy (Nasza tonacja/Trójka)

 

Mizia kończy obecnie prace nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Michał Baj, znany jako DJ Eprom. Mieszkający od dziesiątego roku życia w Szwecji wokalista nie miał wątpliwości, w jakim języku napisze teksty swoich piosenek. – Już na początku zdecydowałem, że to będzie płyta w języku polskim.

źródło: YouTube / Filip Mizia

W tym wydaniu "Naszej tonacji" można było usłyszeć również pochodzący z początku lat 80. utwór zespołu Exodus, zarejestrowany w studiu Polskiego Radia a zaraz potem… zakazany do emisji. Zaśpiewali też w kwartecie Natalia Kukulska, Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i gość zza wielkiej wody, Matt Dusk. A na koniec Ralph Kaminski wykonał własną wersję przeboju grupy Maanam, promującą ukazujący się dziś trzeci album w dorobku wokalisty.

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 15.10.2021
Godzina emisji: 12.09

kc

Czytaj także

Z małą pomocą przyjaciół. Nieznany Wykonawca w audycji Tomasza Żądy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:00
– To, że ten album jest rockandrollowy i nawiązuje do korzeni, jest pewnym wyznacznikiem tego, co dzisiaj myślę o muzyce. Dobra piosenka to taka, która się nie starzeje. Dobra muzyka nie ma wieku. Piosenki, które czasami lądują w szufladzie, dzięki odrobinie pracy mogą zyskać na świeżości i aktualności – mówił w Trójce Jarosław Chęć, lider grupy Nieznany Wykonawca, którego solowy album, z małą pomocą przyjaciół, przekształcił się w grupowe dzieło. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bisz/Radex premierowo na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:15
W „Naszej tonacji” tym razem Tomasz Żąda zaprosił na kolejną porcję debiutów, gorących premier oraz rozmowę z gościem. Piotr Rzeka opowiedział o swoim debiutanckim albumie „Interwał”, natomiast wśród premier znalazło się nagranie duetu Bisz/Radex.
rozwiń zwiń