Pachnące nowością muzyczne perełki

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:11
"Nasza tonacja" to codzienna okazja do posłuchania polskiej muzyki. W audycji prezentowane są zarówno stare, znane wielu przeboje, utwory w nowych aranżacjach, jak i zupełne nowości. 
Daria Zawiałow na Trójkowej scenie
Daria Zawiałow na Trójkowej scenieFoto: W. Kusiński/PR

Codzienne spotkanie z polską muzyką rozpoczął zespół Mech, czyli polska grupa wykonująca muzykę z gatunku rock i heavy metal. Formacja została założona w Warszawie w 1977 roku. Inicjatorem grupy byli Maciej Januszko i Robert Milewski. – "Czy to możliwe" to pamiętny przebój z początku lat osiemdziesiątych z ich debiutanckiej płyty – powiedział prowadzący audycję Michał Kirmuć.

Posłuchaj
49:00 2021_10_20 12_08_44_PR3_Nasza_Tonacja.mp3 Pachnące nowością muzyczne perełki (Nasza tonacja/Trójka)

 

Daria Zawiałow zaprezentowała utwór "Serca gwiazd".  Niegdyś wykonywała go Halina Frąckowiak – usłyszeliśmy w audycji. – Nowa kompozycja powstała przy współpracy z producentem A_GIM, który ostatnio ma rękę do odtwarzania takich muzycznych, starych przebojów w nowych aranżacjach. Wszyscy pamiętamy Brodkę śpiewającą "Wszystko, czego dziś chcę". To wykonanie również było jego dziełem – zaznaczył Michał Kirmuć. 

Kompozycja "Serca gwiazd" promuje nowy serial, w którym rolę główną zagrała Joanna Kulig. "Staraliśmy się, aby nasza interpretacja była czymś innym i wpasowała się w mroczny klimat serialu. Ogromnie cieszę się ze współpracy z niezwykłym, kosmicznie utalentowanym producentem, jakim jest Agim. Jego pomysł na aranżacje całkowicie mnie zabrał. W połączeniu z genialnym tekstem Jonasza Kofty i Janusza Kondratowicza tworzy zagadkę, która intryguje i zaprasza do tajemniczego świata, w którym rozgrywa się częściowo akcja serialu" – mówiła w jednym  z wywiadów Daria Zawiałow. 

Daria Zawiałow, A_GIM - Serca gwiazd | utwór promujący serial "Pajęczyna" w player.pl / Daria Zawiałow


Lista utworów:

  • MECH – "Czy to możliwe"
  • DARIA ZAWIAŁOW, A_GIM – "Serca Gwiazd"
  • STRACHY NA LACHY – "Powiedziałem jej o Tobie"
  • JOHAN BAND – "Grzech"
  • KWARTET PROFORMA & TOMASZ "TITUS" PUKACKI – "Chcesz zrobić ciemniej"
  • VOLENTILES – "Bezpowrotnie"
  • LORIEN – "Miasto tonie"
  • BUDKA SUFLERA – "Odnalazłem Ciebie"
  • NATALIA SIKORA VOODOO DOG – "Nic nam"
  • LOMBARD – "Modlitwa o wyspy szczęśliwe"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: 
Michał Kirmuć
Data emisji:
20.10.2021
Godzina emisji: 
12.08

zch

Czytaj także

Nocny przegląd archiwów z dużą dozą progresji

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 09:00
Retrospektywnie i sentymentalnie – tymi dwoma przymiotnikami Michał Kirmuć określił zawartość najnowszego wydania audycji. Zagrali m.in. Sting oraz zespoły Marillion i Collage.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cohen po polsku i bluesowe Turbo – godzina muzycznych zaskoczeń

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:49
"Stare" kontra "nowe" TSA, Leonard Cohen śpiewany przez legendy polskiego rocka, a na deser prehistoryczne nagranie zespołu Turbo utrzymane w bluesowym klimacie – audycja prowadzona tym razem przez Michała Kirmucia pełna była muzycznych niespodzianek.
rozwiń zwiń