Urszula – wszechobecna miłość i zamyślenie na płycie "Teraz ja"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 13:00
Urszula była gościem specjalnym tego wydania audycji Tomasza Żądy. Wokalistka opowiedziała o nowym albumie, w którego powstanie zaangażowanych było wiele znanych postaci polskiej sceny muzycznej.
Urszula podczas koncertu Lata z Radiem w Cieszynie
Urszula podczas koncertu Lata z Radiem w CieszynieFoto: Marcin Nowak vel Nowakowski/PR

Pochodząca z Lublina wokalistka dała się poznać szerokiej publiczności już we wczesnych latach 80., dzięki takim przebojom, jak "Luz blues, w niebie same dziury", "Dmuchawce, latawce, wiatr" czy "Malinowy król". Przygotowująca się do świętowania jubileuszu 40-lecia obecności na scenie artystka właśnie wydała kolejny album "Teraz ja", będący w pewnym stopniu podsumowaniem jej dotychczasowej kariery. – Na pewno nie rozliczam się ostatecznie, ale troszkę rozliczeń tam rzeczywiście jest – przyznała Urszula w rozmowie z Tomaszem Żądą.


Posłuchaj
47:21 2021_10_22 12_09_39_PR3_Nasza_tonacja.mp3 Urszula o płycie "Teraz ja" (Nasza tonacja/Trójka)

 

Wokalistka powiedziała, że jej płytę wypełnia "wszechobecna miłość i zamyślenie" i że jest bardzo zadowolona z pierwszych reakcji na jej nowe utwory. – Co chwilę odbieram wiadomości od fanów lub przyjaciół i każdemu podoba się jakaś inna piosenka. To jest strasznie fajne, że to nie jest płyta z jednym czy dwoma przebojami, tylko każdemu podoba się coś innego. Bardzo mnie to raduje.

Album "Teraz ja" wypełniają piosenki napisane przez wielu różnych autorów, wśród których są Ania Dąbrowska, Sanah oraz Michał Grymuza. Ten ostatni, znany dotąd jako świetny gitarzysta i kompozytor, niespodziewanie ujawnił też talent do pisania tekstów. – Mnie też zaskoczył – przyznała Urszula. – Powiedziałam mu: "Z nieba mi spadłeś!". Ja jestem takim trochę leniem, jeśli chodzi o pisanie tekstów, jeśli ktoś przyniesie mi kompozycję razem z tekstem, to biorę natychmiast, bo to ma sens, klei się i ma swój wyraz.

Urszula - "Zaczaruj", źródło: YouTube / Urszula Kasprzak

W "Naszej tonacji" usłyszeliśmy trzy piosenki z nowej płyty Urszuli. Resztę audycji wypełniły utwory m.in. takich wykonawców, jak Baranovski, Kayah oraz duet Natalia Szroeder & Ralph Kaminski.

Lista utworów:

 1. Urszula – "Teraz ja"
 2. Urszula – "Zaczaruj"
 3. Urszula – "Kilka słów"
 4. Baranovski – "Nie mamy nic"
 5. Bibobit – "Gaj"
 6. Kayah – "Czekałam tyle dni"
 7. Nastroje – "Hipnotyzujesz mnie"
 8. Piotr Rzeka – "Dym"
 9. Jacek Kuderski – "La Palma"
 10. Obrasqi – "Znajdę"
 11. Natalia Szroeder & Ralph Kaminski – "Przypływy"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 22.10.2021
Godzina emisji: 12.09

kc


 

Czytaj także

Filip Mizia – muzyczna cegiełka dla lepszego świata

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 15:03
– Zawsze marzyłem o tym, żeby przez moją muzykę dołożyć cegiełkę do rzeczywistości ­­– powiedział Filip Mizia, specjalny gość tego wydania audycji. Oprócz jego piosenek usłyszeliśmy też m.in. dawne utwory zespołów Exodus i Maanam (ten ostatni w zupełnie nowej wersji).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańka Szafraniec idzie w ślady Kayah

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 09:00
Zafascynowana starymi, analogowymi brzmieniami godzinami wsłuchiwała się w płyty Kayah. Tańka Szafraniec właśnie wydała debiutancką płytę i została z tej okazji zaproszona do audycji przez Tomasza Żądę.
rozwiń zwiń