Eklektyczny zestaw grający

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 13:15
Że polska muzyka jest nie tyle ciekawa, co wręcz fascynująca, Trójka udowadnia codziennie. Także dzięki "Naszej tonacji", gdzie nasi rodzimi wykonawcy pokazują, co potrafią i na co ich stać.
Jelonek
JelonekFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

A stać ich na wiele. I to w różnych gatunkach muzycznych. Dlatego tytułowy eklektyzm zestawu muzycznego nie powinien nikogo zaskakiwać. A zaczęło się od Jelonka, czyli Michała Jelonka, kompozytora i multiinstrumentalisty, głównie skrzypka, współpracującego m.in. z grupą Hunter, ale także rozwijającego swoją karierę solową.


B.B. King 1200.jpg
16 września – Krajowy Dzień Bluesa i urodziny B.B. Kinga

Michał Jelonek – Vendome 1212/YouTube Gopiszokla


"Nasza tonacja" to także miejsce, gdzie można przysłać swoje nagrania. A jeśli się spodobają – trafią na antenę. Tak też było z utworem "Miasta i ludzie", który przysłał Michał Kornaś, lider i wokalista zespołu After Day. To cover mniej znanej piosenki Czerwonych Gitar: – Ten utwór łączy w sobie lirykę znaną z innych kawałków zespołu z rockowym pazurem: gitarowym riffem na początku i trochę mocniejszą perkusją – tłumaczy powód, dla którego grupa zainteresowała się właśnie tą piosenką. – Niebagatelne znaczenie ma też wyjątkowy tekst Janusz Kondratowicza – dodaje.


Miasta i ludzie  After Day/YouTube Łukasz Kornaś


Posłuchaj
48:02 2021_10_28 12_09_10_PR3_Nasza_tonacja.mp3 Polska muzyka w wyborze Łukasza Ciechańskiego (Nasza tonacja/Trójka)

Lista utworów

  1. Jelonek  Vendome 1212
  2. Michał Kornaś  Miasta i ludzie
  3. Łona  Helmut, rura!
  4. Kaliber 44  Konfrontacje
  5. Pokahontaz  404
  6. Ametria – Techniczny knockout
  7. B.E.T.H.  Nie przemocy
  8. B.E.T.H.  Otwórz oczy
  9. Mech  Piłem z diabłem bruderszaft

Piłem z diabłem bruderszaft/YouTube Mech – temat


***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 28.10.2021
Godzina emisji: 12.10

pr


Czytaj także

Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:00
O muzycznych doświadczeniach i fascynacjach, nadziejach na przełamanie koncertowego impasu oraz niezbędnej w życiu czułości i słabości opowiedzieli w tym wydaniu audycji raper Skip i producent AWGS, tworzący duet Miętha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości i dinozaury w "Naszej tonacji"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 13:05
– W dzisiejszej audycji będzie muzyka z dwóch biegunów i nic pośrodku. Na jednym z nich znajdują się utwory nowe, szybkie i dynamiczne. Na drugim spokój – zapowiedział Łukasz Ciechański i zaprosił do wysłuchania audycji "Nasza tonacja". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa polska muzyka. Mrozu, R.A.U. i Jakub Skorupa w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 13:00
Mrozu, R.A.U., Jakub Skorupa, Sanah – to m.in. tych polskich, niekiedy dopiero zyskujących dużą popularność, artystów usłyszeliśmy we czwartkowe popołudnie w audycji "Nasza tonacja". Prowadzący program Łukasz Ciechański zafundował nam ponadto małą podróż w czasie, wybierając współczesne wersje znanych hitów z lat 80.
rozwiń zwiń