Kalinovski: nie mogę się doczekać koncertu w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 14:09
Bohater zbliżającego się wielkimi krokami koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej był gościem tego wydania audycji. Kalinovski zapowiedział dużą dawkę rockowych emocji w niedzielny wieczór, opowiedział też o swojej debiutanckiej płycie i udziale w kilku telewizyjnych programach typu talent show.
Kalinovski z niecierpliwością patrzy w przyszłość
Kalinovski z niecierpliwością patrzy w przyszłośćFoto: mat. promocyjne

Adam Kalinowski, występujący pod pseudonimem "Kalinovski", 18 listopada wydał pod patronatem Trójki swój debiutancki album zatytułowany przewrotnie "Być może ostatnia płyta". W najbliższą niedzielę, 28 listopada, artysta wystąpi wraz z zespołem w radiowym studiu przy Myśliwieckiej. – Już się nie mogę doczekać tego koncertu! – wyznał w rozmowie z Tomaszem Żądą. – To premierowy występ z nieprzypadkowymi muzykami. Zagrają ze mną Artur Twarowski i Tomek Torres, oczywiście razem z Łukaszem Szczęsnym na basie i gitarach.

Łukasz Szczęsny jest producentem "Być może ostatniej płyty", której zawartość niemal w całości usłyszymy podczas koncertu w Trójce. Jego repertuar uzupełnią cztery utwory Black Jeans, byłego zespołu Kalinovskiego i Szczęsnego.


Posłuchaj
48:31 2021_11_26 12_07_57_PR3_Nasza_Tonacja.mp3 Kalinovski w oczekiwaniu na koncert (Nasza tonacja/Trójka)

 

27-letni wokalista jest "weteranem" programów typu talent show. Brał udział w "Bitwie na głosy", "Idolu" i "The Voice of Poland". – Bardzo miło je wspominam, jest to fajna przygoda, można poznać superludzi i sporo się nauczyć. Daje to też kopa do dalszej pracy – mówił Kalinovski.

W dalszej części audycji pojawiły się piosenki utrzymane w klimacie kojarzącym się z zimą i świętami, wykonywane przez grupę Obrasqi oraz duet Antek Smykiewicz & Sadowsky. Zaśpiewał też Bartek Deryło, główny bohater koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w minioną niedzielę.

Obrasqi – "Mój grudzień", źródło: YouTube / Obrasqi

Lista utworów:

 1. Luna – "Melt Away"
 2. Kalinovski – "Solo Act"
 3. Kalinovski – "Dzień w dzień"
 4. Kalinovski – "Mój raj"
 5. Kalinovski – "Nie muszę"
 6. Obrasqi – "Mój grudzień"
 7. Antek Smykiewicz & Sadowsky – "Choćby mówili"
 8. Bartek Deryło – "Spójrz"
 9. Bartek Deryło feat. Kamil Bednarek – "Kompas"
 10. Staszek Plewniak – "Rytualny"
 11. Amelia Andryszczyk – "Odpłynę, odpłynę"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 26.11.2021
Godzina emisji: 12.05

kc

Czytaj także

35-lecie Farben Lehre i wspomnienie letnich dni

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 12:08
13 października 1986 w auli liceum im. Władysława Jagiełły w Płocku miało miejsce wydarzenie, które niosło za sobą bardzo poważne konsekwencje dla rodzimej sceny muzycznej: wtedy właśnie odbył się pierwszy koncert grupy Farben Lehre. I choć trudno w to uwierzyć, matematyka jest nieubłagana – minęło już 35 lat od debiutu legendy polskiego punk rocka! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afirmacja życia i miłości w muzycznej oprawie

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:05
Wojciech Kucharski z zespołu Brodache oraz znany z Oddziału Zamkniętego Krzysztof Jaryczewski byli gośćmi tego wydania audycji prowadzonej przez Tomasza Żądę.
rozwiń zwiń