"Helpuj w Święta!". Wyjątkowy projekt Fundacji Avalon

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 15:49
Na co dzień pomagają normalnie żyć ludziom niepełnosprawnym, a od święta nagrywają piosenki z udziałem swoich podopiecznych – przedstawicielki Fundacji Avalon przyniosły do Trójkowego studia świeżutki bożonarodzeniowy utwór własnego autorstwa!
W święta szczególnie warto pamiętać o pomaganiu innym
W święta szczególnie warto pamiętać o pomaganiu innym Foto: Shutterstock / BOlesya

– Poprzez tę piosenkę chcieliśmy pokazać ludziom, że liczą się nie tylko świąteczne prezenty dla najbliższych, ale również choćby symboliczna pomoc dla tych, którzy nie mogą tych świąt spędzić w ten sam sposób co my – mówiły w "Naszej tonacji" Marta Grzegorczyk i Marta Dudek z Fundacji Avalon. 

Utwór o ryzykownym językowo tytule "Helpuj w Święta!" został w całości stworzony przez pracowników fundacji. W towarzyszącym mu teledysku można natomiast zobaczyć podopiecznych Avalona, w tym Monikę Szymkowską, dziewczynę ze zdiagnozowanym porażeniem kończyn, która dzięki rehabilitacji nie tylko może normalnie funkcjonować, ale nawet wspina się po ściankach!

Warszawska Fundacja Avalon działa od 2006 roku (początkowo jako "Przyjaciele Sebastianowi") i ma pod swymi skrzydłami 12 tys. osób. Jej misją jest "spełnianie marzeń, poprawa jakości życia oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, a także likwidacja barier społecznych między osobami z niepełnosprawnością i przewlekle chorymi a resztą społeczeństwa".

źródło: YouTube / Formacja Avalon

"Helpuj w Święta!"  to jeden z dziesięciu utworów, które zabrzmiały w tym wydaniu "Naszej tonacji". Oprócz niego usłyszeliśmy jeszcze m.in. nowe nagrania Króla i formacji Bluszcz oraz wyciągnięte z archiwum polskiego alternatywnego rocka dwie piosenki supergrupy Lenny Valentino. 


Posłuchaj
49:40 2021_12_03 12_07_14_PR3_Nasza_Tonacja.mp3 "Helpuj w Święta!" z Fundacją Avalon (Nasza tonacja/Trójka)

 

Lista utworów:

  1. Ars Latrans Orchestra feat. Odet, Jan Serce – "Sakuran"
  2. Part of the Kitchen – "Echokosmos"
  3. Fundacja Avalon – "Helpuj w Święta!"
  4. Fisz Emade Tworzywo – "Jestem w niebie"
  5. Lenny Valentino – "Chłopiec z plasteliny"
  6. Lenny Valentino – "Dom nauki wrażeń"
  7. Bluszcz – "Lasy prywatne"
  8. Król – "Na zachodzie bez zmian"
  9. Tęskno – "Mięsień (Oxford Drama Remix)"
  10. Wczasy & Iwona Skv – "Czy wiesz już?"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 3.12.2021
Godzina emisji: 12.07

kc

Czytaj także

Ukojenie dźwiękowe w ostatniej godzinie wtorku. Kate Bush, Traitrs i Marillion w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 00:00
Jak w 50 słowach opisać śnieg? Odpowiedź zna Kate Bush! Sięgnęliśmy po zimowy album: "50 Words for Snow". Usłyszeli państwo fragmenty najnowszej płyty "Horses in the Abattoir" grupy Traitrs. Ponadto w "Konstelacji M." pojawiła się zapowiedź nowego albumu "An Hour Before It’s Dark" grupy Marillion – płyty, która ukaże się 4 marca 2022 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękne emocje i niedopowiedzenia zaklęte w dźwiękach

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 01:00
Kosmiczny nastrój, progresywne brzmienia i odpowiednia porcja melancholii – to wszystko znalazło się w ośmiu utworach, które zabrzmiały w 58. wydaniu nocnej audycji Mateusza Tomaszuka.
rozwiń zwiń