Mikołajkowy worek muzycznych prezentów od majstra Wiernika

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 14:27
W mikołajkowym wydaniu "Naszej tonacji" o muzyczne prezenty zadbał Marek Wiernik. Zaśpiewali i zagrali m.in. Agressiva 69, Kim Nowak oraz nieodżałowany Bart Sosnowski.
Sosnowski podczas koncertu w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie
Sosnowski podczas koncertu w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Na początek usłyszeliśmy utwory wykonawców nazwanych przez gospodarza audycji "supergrupami". Pierwsza z nich, o nazwie AQQ, pochodziła z Płocka i miała w swych szeregach muzyków takich zespołów, jak Farben Lehre, Doctors i Podwórkowi Chuligani. Natomiast trójmiejski Shipyard był wspólnym projektem artystów znanych m.in. z zespołów Made In Poland, Kobiety i Brygada Kryzys.

Dla miłośników "pozytywnego brzmienia naładowanych rock and rollem gitar" zagrała krakowska formacja Alergen, zaś fani nieco cięższych brzmień dostali upominek w postaci utworu pochodzącej z Rybnika grupy Underground. W ramach stałego kącika pod szyldem "polska klasyka wedle majstra Wiernika" zabrzmiała tym razem słynna "Biała flaga" – ale nie w kanonicznej wersji Republiki, lecz w przeróbce industrialno-rockowej Agressivy 69.

Ogień w głośnikach rozpalił kawałek będący owocem zaskakującej muzycznej kolaboracji pomiędzy rockową formacją Kim Nowak a Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską, byłą wokalistką Tercetu Egzotycznego. Chwilę później przyszedł czas na kilka minut zadumy podczas piosenki wykonywanej przez Sosnowskiego. Artysta zwany "polskim Tomem Waitsem" zmarł nagle we wrześniu tego roku w wieku zaledwie 38 lat.

Lista utworów:

  1. AQQ – "Kieszenie"
  2. Shipyard – "Oceany"
  3. Alergen – "Wodospady"
  4. Romantycy Lekkich Obyczajów – "Dom (tęsknię)"
  5. Underground – "Sasha"
  6. Agressiva 69 – "Biała flaga"
  7. Blitzkrieg – "Puszka"
  8. Kim Nowak feat. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska – "Prosto w ogień"
  9. Sosnowski – "Gniew"
  10. Mona Polaski – "Roję sobie"

Posłuchaj
48:21 2021_12_06 12_08_22_PR3_Nasza_Tonacja.mp3 Worek z prezentami od majstra Wiernika (Nasza tonacja/Trójka)

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 6.12.2021
Godzina emisji: 12.05

kc

 

Czytaj także

Ballady, Bieszczady i urodziny Kodyma

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 13:00
Zespoły o swojsko brzmiących nazwach Dziwna Wiosna i Muzyczny Sagan udowodniły w tym wydaniu audycji, że polska muzyka ma się świetnie. W "Naszej tonacji" nie zabrakło miejsca również dla weteranów rodzimego rocka, takich jak KSU, Apteka czy Farben Lehre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna zimna wojna z resorakami w tle

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 16:39
To wydanie audycji rozpoczął bardzo aktualny utwór "Zimna Warszawa" grupy Cold War, a zakończyła piosenka o hardym tytule "Mój resorak jeździ szybciej niż twój", firmowana przez poznańską formację Ciabatta.
rozwiń zwiń