Różne wcielenia Igora Walaszka

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 15:10
Znamy go jako wokalistę zespołu Clock Machine, połowę duetu Bass Astral x Igo lub po prostu Igo. W tym wydaniu "Naszej tonacji" mogliśmy usłyszeć wszystkie trzy wcielenia Igora Walaszka, jednego z najciekawszych polskich wokalistów swojego pokolenia.  
Igo na scenie
Igo na scenieFoto: Forum / Filip Radwanski

Krakowska grupa Clock Machine działa od 2009 roku i ma w dorobku trzy albumy, w tym debiut zatytułowany przewrotnie "Greatest Hits". Początkowo inspirowali się grunge'em i innymi odmianami ostrego, gitarowego rocka, ale w kolejnych latach znacznie złagodzili brzmienie, wprowadzając więcej elektroniki i funkowo-soulowych klimatów. Być może wpływ na to miała aktywność Igora Walaszka w pobocznym projekcie Bass Astral x Igo, założonym wspólnie z Kubą Traczem, byłym basistą Clock Machine. Razem zdobyli wielką popularność i oddaną grupę fanów wypełniających szczelnie ich klubowe koncerty. Niestety w ubiegłym roku, po sześciu latach, ogłosili zakończenie działalności pod tym szyldem.

W 2019 roku Igor dołączył do składu Męskie Granie Orkiestra, w którym razem z Katarzyną Nosowską, Tomaszem Organkiem i Krzysztofem Zalewskim wyśpiewał przebój "Sobie i wam". Solowa kariera Igo zaczęła od tamtego czasu nabierać rozpędu, a jej najnowszą odsłoną jest piosenka "Helena", która zabrzmiała w "Naszej tonacji".

W dalszej części audycji usłyszeliśmy nagrania zarówno debiutantów (Sunday Morning, Anja Pham, Duch Delta), jak i artystów o uznanej renomie (KAMP!, Artur Rojek), a także legend polskiej sceny muzycznej (Maanam).


Posłuchaj
46:53 2022_01_13 12_08_47_PR3_Nasza_Tonacja.mp3 Różne wcielenia Igora Walaszka (Nasza tonacja/Trójka)

 

 Lista utworów:

 1. Ignacy – "Dream"
 2. Igo – "Helena"
 3. Sistars & Bass Astral x Igo – "Sutra Rework"
 4. Clock Machine – "Bije dzwon"
 5. Sunday Morning – "Nie ma tam nic"
 6. Anja Pham – "Płaska Ziemia"
 7. KAMP! – "Babie lato"
 8. Duch Delta – "Armaty"
 9. Maanam – "Się ściemnia"
 10. DonGURALesko – "Mochnacki"
 11. Artur Rojek – "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał"

***

Tytuł audycji: "Nasza tonacja"
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 13.01.2022
Godzina emisji: 12.08

kc

Czytaj także

"Nasza tonacja". Łukasz Ciechański gra nostalgicznie i "łoi" metalowo

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 13:00
– Dziś, oczywiście, jak zawsze w "Naszej tonacji", gramy po polsku, ale będzie nietypowo, biorąc pod uwagę płyty, jakie do tej pory przynosiłem do audycji – mówił Łukasz Ciechański, rozpoczynając czwartkowe wydanie popołudniowej audycji muzycznej w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmasowany atak estrogenów w "Naszej tonacji"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 15:00
Kobiece głosy wypełniły niemal w całości to wydanie "Naszej tonacji". Łukasz Ciechański przypomniał przeboje m.in. Izabeli Trojanowskiej, Kasi Nosowskiej w duecie z Renatą Przemyk oraz zespołów Bajm, Lombard i Maanam.
rozwiń zwiń