Natalia Lesz i Beniamin Sobaniec – nowa muzyka i plany na ten rok

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:38
Nowe piosenki, muzyczne inspiracje i doświadczenia ostatnich lat – o tym wszystkim Tomasz Żąda rozmawiał z gośćmi tego wydania "Naszej tonacji": Beniaminem Sobańcem i Natalią Lesz.
Natalia Lesz wraca z nową piosenką
Natalia Lesz wraca z nową piosenkąFoto: Forum / Krzysztof Jarosz

Beniamin Sobaniec dał się poznać jako wokalista zespołu Roots Rockets, doszedł też do półfinału programu "Must Be The Music. Tylko muzyka". Po 10 latach występów (m.in. na scenach Przystanku Woodstock, festiwalu w Jarocinie i Ostróda Reggea Festiwal) postanowił rozpocząć solową karierę. Właśnie przygotowuje materiał na debiutancką płytę, której producentem jest Grzegorz Skawiński, lider grupy Kombii.

W "Naszej tonacji" Sobaniec uchylił rąbka tajemnicy w sprawie zawartości albumu. – Wychowywałem się na muzyce bluesrockowej i ona mi gdzieś w duszy gra. Myślę, że na mojej płycie też znajdą się artystyczne uniesienia z mocniejszym brzmieniem, żebym mógł trochę poszaleć, uwolnić tego diabła, który gdzieś tam drzemie, czasem ryknąć i zrzucić trochę emocji.

W audycji usłyszeliśmy też bardziej liryczne wcielenie Bieniamina, zaprezentowane w utworze "Przy Tobie słońce traci blask". Wokalista zapowiedział, że po premierze płyty ma zamiar wyruszyć w trasę koncertową, do której przygotowuję się, podpatrując innych wykonawców. – Często oglądam koncerty, żeby zobaczyć, co dany artysta może zrobić innego, spontanicznego. Ja też taki jestem, że wchodzę na scenę i nie wiem, co się wydarzy, po prostu puszczam wodze fantazji i to leci.

Kolejną rozmówczynią Tomasza Żądy była Natalia Lesz. Wokalistka opowiedziała o tym, co działo się w jej życiu przez ostatnich kilka lat. – Urodziłam córkę, po cichu pracowałam, nagrałam bardzo dużo materiału, którym, mam nadzieję, będę mogła wkrótce się podzielić. Może nie byłam bardzo aktywna medialnie, ale na pewno byłam aktywna zawodowo. Ukończyłam też akademię muzyczną, co było moim cichym marzeniem.

Natalia debiutowała w 2008 roku albumem nagranym w Los Angeles z pomocą światowej sławy producentów. Kilkanaście lat później ma wystarczająco dużo pewności siebie, by przejąć znacznie większą kontrolę nad swoją muzyką, czego efektem jest najnowszy utwór "Gdybyśmy". – Po raz pierwszy nabrałam kurażu, żeby osobiście zająć się nie tylko napisaniem, ale też produkcją piosenki. Z pomocą Chrisa Aikena stworzyliśmy piękny i, mam nadzieję, ponadczasowy utwór.


Posłuchaj
49:08 2022_01_14 12_06_55_PR3_Nasza_Tonacja.mp3 Natalia Lesz i Beniamin Sobaniec (Nasza tonacja/Trójka)

 

Lista utworów:

  1. Biff – "Legenda o miłości z gwiazd"
  2. Beniamin Sobaniec – "Unoszę się"
  3. Beniamin Sobaniec – "Dopóki starczy sił"
  4. Beniamin Sobaniec – "Przy Tobie słońce traci blask"
  5. Collage – "One Empty Hand"
  6. Natalia Lesz – "Gdybyśmy"
  7. Filip Mizia – "Ulica Kamienna"
  8. Les Bigos – "Chcieć cię mniej"
  9. Hey & Ryszard Riedel – "Moja i twoja nadzieja (live)"
  10. Piotr Krakowski – "W kawałkach"

 

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 14.01.2022
Godzina emisji: 12.07

kc

Czytaj także

Polscy wykonawcy i muzyczne nowości

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 18:08
Sobotnie popołudnie to dobry moment, by rozsiąść się wygodnie w fotelu i posłuchać muzycznych nowości, które z polskiego rynku zebrał i przedstawił Tomasz Żąda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycznym krokiem w Nowy Rok. Grupa Kajoa w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 13:13
Kajoa to pochodzący z Torunia zespół, który na muzycznej scenie funkcjonuje od 2019 roku. Grupa weszła do studia rok później, a teraz z niecierpliwością czeka na to, by móc zaprezentować efekty swojej pracy.
rozwiń zwiń