Wiceszef MON: wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 18:54
– Obecnie obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu pogarszającą się sytuację związaną z bezpieczeństwem. (...) Wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa i obrony narodowej – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa
Wiceminister obrony narodowej Marcin OciepaFoto: PAP/Rafał Guz

Jednym z tematów audycji "Trójkowy komentarz dnia" była siła militarna Polski. – Jeśli chodzi o liczebność, to jest możliwe jej zwiększenie – mówił Marcin Ociepa. Dodał, że – w jego opinii – "to uczyni polską armię na tyle dużą, żeby skutecznie odstraszać od agresji nawet tak dużego i niebezpiecznego rywala, jakim jest Rosja".

Błaszczak konferencja 1200.png
Szef MON: po sześciu latach rządów PiS nasze wojsko jest lepiej wyposażone i spełnia wymagania współczesnego pola walki

Prezes "OdNowy" powiedział także, że temat bezpieczeństwa powinien pojawić się w kampanii wyborczej. – Obecnie obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu pogarszającą się sytuację bezpieczeństwa – mówił. Dodał, że "wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa i obrony narodowej".

"OdNowa" nowym koalicjantem Zjednoczonej Prawicy

Gość audycji poinformował także o tym, że stowarzyszenie "OdNowa" będzie koalicjantem w ramach Zjednoczonej Prawicy. – Umowa koalicyjna została podpisana przedwczoraj (w poniedziałek – red.) – poinformował.

Prezes formacji wyjaśnił, że umowa ta składa się z kilku części. – Pierwsza z nich to część programowa: tam zostało zawartych 12 punktów, które oddają priorytety programowe "OdNowy". Dotyczą zarówno gospodarki, jak i samorządu, polityki europejskiej, polityki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Czyli pięć filarów z dużym otwarciem na młodych – wyjaśnił.

Posłuchaj
09:54 TROJKA Temat dnia 2021_10_28 18-11-44.mp3 Marcin Ociepa o stowarzyszeniu "OdNowa" (Trójkowy komentarz dnia)
 

Marcin Ociepa podkreślił, że "konkretne postulaty będą ujawniane w późniejszym czasie". – Dalsze części to są ustalenia o charakterze personalnym i dotyczące wyborów – powiedział.

– Dzisiaj funkcjonujemy w Sejmie jako posłowie, mamy również swój zespół parlamentarny ds. bezpieczeństwa i rozwoju – opowiadał gość audycji. Dodał, że stowarzyszenie jest "tą częścią konserwatywną Porozumienia Jarosława Gowina".

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Marcin Ociepa (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 28.10.2021
Godz. emisji: 18.13

ng/pr

Czytaj także

Bogdan Klich o stanie wyjątkowym przy granicy z Białorusią: nie zmienił nic w działaniu służb

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 09:40
– Mam wątpliwości co do zasadności przedłużania stanu wyjątkowego. Ten stan, z którym mamy teraz do czynienia, nie zmienił nic w działaniu służb i wojska, z wyjątkiem tego, że opinia publiczna nie wie o tym, co się tam dzieje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bogdan Klich, senator Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasza aktywność na wschodniej flance NATO jest doceniana". Szef MON o wizycie w USA

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 08:00
Minister obrony Mariusz Błaszczak ocenił relacje wojskowe ze Stanami Zjednoczonymi jako bardzo dobre. Podsumowując trzydniową wizytę w USA, szef resortu obrony ocenił, że Ameryka nie wycofuje się z Europy i dostrzega zagrożenie ze strony Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To cieszy, że możemy merytorycznie dyskutować". Agaton Koziński o projekcie ustawy o obronności ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 09:55
- To bardzo cieszy, że jeszcze są kwestie, w których możemy merytorycznie dyskutować. Nie zmienia to faktu, że już zarysowała się oś podziału w tym sensie, że zapowiedź liczby zwiększenia wojska do 250 tys., u części ekspertów wywołała co najmniej zdumienie - powiedział o projekcie ustawy o obronności ojczyzny w "Debacie poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze". Gośćmi Stanisława Janeckiego byli także: Patryk Słowik z Wirtualnej Polski i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń