Jacek Ozdoba: Niemcy emitują dwa razy więcej dwutlenku węgla niż Polska

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 19:21
– Nowe bloki węglowe, które w ostatnim czasie były otwarte po naszej zachodniej stronie, to nie jest coś nadzwyczajnego – przekonywał w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba. – Niemcy emitują dwa razy więcej CO2 niż Polska – podkreślał polityk. 
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: FotoNews/ FORUM

Posłuchaj
09:07 Ozdoba - Trojka 2021_11_02-18-10-24.mp3 Jacek Ozdoba: dyskusja o ekologii przybiera polityczny kształt (Trójkowy komentarz dnia)

 

Gość "Trójkowego komentarza dnia" przywołał raport dotyczący emisji CO2 na świecie, z którego wynika, że najwięcej tego gazu na świecie emitują Chiny, później "Stany Zjednoczone, Indie, Rosja, Japonia, Niemcy, Kanada, Iran, Korea Południowa, Indonezja, Arabia Saudyjska, Brazylia, Meksyk, Australia, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Francja i dopiero Polska".

gawkowski krzysztof_1200.jpg
Szczyt COP26. Gawkowski: klimat, ochrona środowiska nie mają koloru politycznego

 Polska emituje do atmosfery dwa razy mniej CO2 niż nasi zachodni sąsiedzi, co pokazuje pewną hipokryzję. Przecież nowe bloki węglowe, które w ostatnim czasie były otwarte po naszej zachodniej stronie, to nie jest coś nadzwyczajnego  mówił gość Programu 3 Polskiego Radia.  Widzimy, że ta dyskusja przybiera polityczny kształt, kształtuje się ją w odpowiedni sposób  dodał.


Czytaj także:

– Nikt nie polemizuje z tym, że walka z zanieczyszczeniem powietrza czy z niszczeniem środowiska jest bardzo ważna  podkreślił dodatkowo Jacek Ozdoba.

***

AudycjaTrójkowy komentarz dnia
ProwadziBartłomiej Graczak
GośćJacek Ozdoba (sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska)
Data emisji: 2.11.2021
Godzina emisji: 18.10

mbl/zch

Czytaj także

Przewodniczący szczytu COP26: na panelu klimatycznym miga czerwone światło

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 15:20
Przewodniczący COP26 Alok Sharma podkreślił na rozpoczynającym się w Glasgow szczycie klimatycznym COP26, że kurczą się możliwości utrzymania globalnego ocieplenia na poziomie 1,5 stopnia w stosunku do poziomu sprzed rewolucji przemysłowej. Taki cel klimatyczny ustaliły kilka lat temu niemal wszystkie państwa świata, których przedstawiciele biorą udział w konferencji ONZ w Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt COP26. Sekretarz generalny ONZ: zmierzamy w kierunku klimatycznej katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 15:45
- Zmierzamy w kierunku katastrofy klimatycznej, bo nawet w najlepszym scenariuszu średnia temperatura na świecie wzrośnie o 2 stopnie w stosunku do początku epoki przemysłowej - ostrzegł sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.
rozwiń zwiń