"Ma nas wewnętrznie zdyscyplinować". M. Gosiewska o zwołaniu klubu PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 18:20
– Jesteśmy dużym klubem i z powodu pandemii nie znamy się dobrze. Spotkania klubu muszą wreszcie odbywać się częściej, żebyśmy mogli sobie szczerze porozmawiać – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.
Małgorzata Gosiewska w radiowej Trójce powiedziała, że celem spotkania klubu PiS jest w dużej mierze zdyscyplinowanie posłów
Małgorzata Gosiewska w radiowej Trójce powiedziała, że celem spotkania klubu PiS jest "w dużej mierze zdyscyplinowanie" posłówFoto: Forum/Mateusz Włodarczyk

W środę wieczorem odbędzie się posiedzenie klubu PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Ryszard Terlecki informował wcześniej, że nie ma w tym spotkaniu "nic nadzwyczajnego". 

– W trakcie posiedzenia Sejmu jest spotkanie klubu, w którym będzie uczestniczyć prezes Kaczyński – powiedział. Zdaniem wicemarszałka Sejmu spotkanie ma być rutynowe, wśród tematów znajdą się podsumowanie ostatnich działań oraz "plany na najbliższy czas".

Posłuchaj
10:42 PR3 2021_12_01-18-08-56.mp3 Małgorzata Gosiewska o sprawach parlamentarnych, ale także o Ukrainie i Mongolii (Trójkowy komentarz dnia)

 

Komentarz wicemarszałek

Do planowanego posiedzenia odniosła się w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Małgorzata Gosiewska. W "Trójkowym komentarzu dnia" wyjaśniła, że celem spotkania jest "w dużej mierze zdyscyplinowanie" posłów.

– Ma nas trochę wewnętrznie zdyscyplinować ws. obecności na posiedzeniach, aktywnego udziału w komisjach – powiedziała wicemarszałek Sejmu. Dodała, że przez spowodowane pandemią głosowania zdalne i konieczność zasłaniania twarzy maseczką członkowie klubu "nie znają się dobrze".

Przyznała, że ze względu na zarzuty pojawiające się w mediach na spotkaniu klubu zapewne zostanie poruszony temat wiceministra sportu Łukasza Mejzy.

W audycji mowa była o znowelizowanej ustawie o ochronie granicy, a także o sytuacji na Ukrainie i więziach Polski z Mongolią. Gosiewska przypomniała, że "demokratyczna i rozwijająca się Ukraina to bezpieczna Polska".

Czytaj także:

***

Audycja: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Małgorzata Gosiewska (PiS)
Data emisji: 01.12.2021
Godzina emisji: 18.08

st/kr

Czytaj także

"Musimy być na to gotowi". Müller o ewentualnym ataku Rosji na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 07:58
- Nie można wykluczyć żadnego wariantu, w tym wariantu ofensywnego ze strony Rosji - przyznał w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller, mówiąc o wnioskach płynących z obecności wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywiści i politycy w strefie przygranicznej? Wiceszef MSWiA odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 14:32
- Skala niebezpieczeństwa, pewnych zachowań, a także poddawanie się różnym działaniom dezinformacyjnym i powielanie przekazu, który płynie z białoruskiej propagandy, jednoznacznie wskazuje, że taka obecność na tym etapie jest niemożliwa - uzasadniał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.
rozwiń zwiń