Muzyczna magia na zakończenie dnia

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 00:10
– Proszę rozsiąść się wygodnie w fotelu, zaczynamy "Białe szumy" – powiedziała Justyna Grabarz i zaprosiła na spotkane z muzyką przepełnioną magicznymi dźwiękami.
Grupa Kristen
Grupa KristenFoto: mat. pras / Facebook

Posłuchaj
47:18 2021_11_10 23_11_11_PR3_Biale_Szumy.mp3 Szczypta magicznych dźwięków (Białe szumy/Trójka)

 

Jednym z prezentujących się w audycji wykonawców był zespół Kristen. Szczecińska grupa została założona w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Przez wielu krytyków uważana jest za jeden z najlepszych zespołów na polskiej scenie alternatywnej oraz za jednego z najciekawszych przedstawicieli muzyki niezależnej.

– Kristen to jeden z tych zespół, który ma na swoim koncie płyty, o których nigdy nie powinno być cicho – zaznaczyła Justyna Grabarz. Wydany w 2016 roku album "Las" to awangardowe, instrumentalne kompozycje. Wyjątek stanowi utwór o tym samym tytule. Usłyszeć w nim można tekst w języku polskim, co stanowi nowość na tle wcześniejszych dokonań grupy. Wydawnictwo otwiera kompozycja pt. "Salto", dźwiękami nawiązująca do afrykańskiej rytmiki. 

KRISTEN - SALTO / Instant Classic 

Lista utworów:

  1. PIERO UMILIANI – "Ricordandoti"
  2. SKARBY  "Rozbłysk"
  3. NALA SINEPHRO – "Space 4"
  4. PORTICO QUARTET  "Impressions"
  5. BONOBO – "Rosewood"
  6. DUCHY – "Czego nie wie nikt"
  7. HANIMAL  "High Up There"
  8. KRISTEN – "Las"
  9. KRISTEN – "Salto"

***

Tytuł audycji: Białe szumy
Prowadzi: Justyna Grabarz
Data emisji: 10.11.2021
Godzina emisji: 23.11

zch

Czytaj także

Stare nagrania, płytowe nowości. Orkiestra Henryka Debicha i "Pieśni współczesne" Miuosha w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 17:00
Ostatnia wrześniowa odsłona audycji "Czy już Państwo słyszeli?" to godzinne spotkanie z muzycznymi nowościami wyłącznie z Polski. Na liście utworów wybranych przez Justynę Grabarz znalazły się kompozycje powstałe zarówno kilka miesięcy, jak i kilkadziesiąt lat temu – wszystkie miały swoją premierę w ciągu mijającego tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jane Birkin, Król i Billie Holiday. "Piosenki księżycowe" w selekcji Justyny Grabarz

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 00:00
– Zapraszam Państwa na godzinną wycieczkę po Księżycu. Tak się składa, że mamy tzw. pełnię myśliwską, więc Księżyc świeci dziś wyjątkowo jasno i z tej okazji poświęcimy mu kilka słów i kilka piosenek – zapowiedziała Justynę Grabarz pierwsze spotkanie z audycją "Białe Szumy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety, free jazz i echa francuskiej klasyki

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 07:00
Kobiece głosy zdominowały drugą część nocnej audycji Justyny Grabarz. Wcześniej usłyszeliśmy solowe utwory muzyków grupy Bitamina i sporą dawkę twórczości kanadyjskiego freejazzowego kolektywu BADBADNOTGOOD.
rozwiń zwiń