Logo Polskiego Radia
Jedynka
Klaudia Hatała 27.04.2021

Anna Jurksztowicz w wiosennej odsłonie. Wokalistka prezentuje nowy utwór

"Wiosennie" to już czwarty singiel promujący najnowszy, jubileuszowy album Anny Jurksztowicz pt. "Jestem taka sama". - Mam nadzieję, że ten utwór wejdzie do kanonu wiosennych piosenek - mówi wokalistka "Muzycznej Jedynce".  

Anna Jurksztowicz 1200.jpg
Anna Jurksztowicz. "Jestem taka sama" - nowa płyta z przesłaniem

Płyta ukazała się 4 września 2020, a przygotowana została z okazji 35-lecia pracy twórczej artystki, stanowiąc syntezę jej muzycznych poszukiwań łączących pop i nastrojowe melodie. - Postanowiłam celebrować jubileusz swojej pracy artystycznej i ta płyta posłużyła do tego, żeby uczcić tę rocznicę - podkreśla Anna Jurksztowicz. 

źródło: Anna Jurksztowicz/Youtube

- Chciałabym mieć taki cykl, gdyż już mam piosenkę o zimie - "Zima lubi dzieci", teraz przyszedł czas na piosenkę "Wiosennie" - zdradza. - Na nowej płycie pojawia się również utwór "Ocieplenie", który opowiada o porównywaniu uczuć, romantycznych relacjach. To jest bardzo fajny temat, wielu autorów tekstów się tego podejmuje - dodaje. 

Posłuchaj
10:45 2021_04_27 13_22_48_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Anna Jurksztowicz o nowym utworze "Wiosennie". (Muzyczna Jedynka)

 

Album "Jestem taka sama" powstawał w składzie profesjonalnych i wybitnych artystów. Znajdziemy na nim 14 utworów skomponowanych przez Krzysztofa Napiórkowskiego i Krzesimira Dębskiego, a teksty do piosenek napisali: Jacek Cygan, Andrzej Saramonowicz, Michał Zabłocki i Patrycja Kosiarkiewicz.

źródło: Anna Jursztowicz/Youtube

Nowoczesne brzmienie starych piosenek

Anna Jurksztowicz zapowiada również wydanie swoich przebojów, pochodzących z płyty "Dziękuję nie tańczę", w nowych aranżacjach. - Z tej okazji, że mamy rocznicę, chciałam poinformować, że nagrałam raz jeszcze wszystkie piosenki z tego albumu i w tym roku będę je publikować - oznajmia. - Wszystkie te utwory będą miały bardziej nowoczesne brzmienie - dopowiada. 

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Anna Jurksztowicz (wokalistka)

Data emisji: 27.04.2021 r. 

Godzina emisji: 13.22

mat. prasowe/ans