- Scenariusz napisałam razem z Michałem Englertem, który jest także operatorem - opowiada reżyserka. - Film jest mały, polski i będzie traktować o ciele. O ciele ludzkim, ale i o Polsce, która także jest swoistym ciałem.
Małgorzata Szumowska: casting to dla mnie targ niewolników [WYWIAD] >>>
W rolach głównych występują Maja Ostaszewska i Janusz Gajos. Aktorka wcieli się w postać terapeutki przekonanej o skuteczności swoich niekonwencjonalnych metod.
- Tym razem postanowiłam zająć się bardzo spokojnym tematem - zdradza Szumowska. - Dlatego myślę, że "The Body" będzie się różnić od moich wcześniejszych produkcji. Chce opowiedzieć historię dwójki ludzi. Historię chwilami dramatyczną, a chwilami zabawną. Na razie jednak nie wiem, w którą stronę się to rozwinie. Na planie jesteśmy dopiero drugi dzień.
Premiera "The Body. Ciało" planowana jest na wiosnę 2015 roku.
(kul/pj)