Edukacja Teatralna odgrywa tutaj też dość istotną rolę - prezentacje teatralne mają miejsce na pięciu scenach: dużej, małej, mikro i na scenie Bajka - ponieważ w repertuarze znajdziemy spektakle przygotowane także z myślą o najmłodszych widzach. Z powodu tegorocznych trudności w kontakcie z widownią, również w przypadku działalności tej sceny działania artystyczne przeniesiono do internetu.
57:52 strefa 13.09 (1).mp3 Rozmowa z Martyną Majewską i Danielem Arbaczewskim (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_13.09.2020.
Profesjonalne nagrania i publikacje spektakli z repertuaru Teatru Miejskiego w Gliwicach, pojawiają się tam co miesiąc, zupełnie nieodpłatnie i bez logowania.
W Kulturalnej Strefie do "włączenia teatru" i do korzystania z projektu zachęcaliśmy w towarzystwie artystów związanych ze gliwicką sceną teatralną: Martyny Majewskiej i Daniela Arbaczewskiego.
Audycja: "Kulturalna strefa"
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 13.09.2020
Godzina emisji: 21:00
"Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.
***
Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty.
jo