X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Katarzyna Hejke

Antoni Macierewicz: Jan Olszewski był człowiekiem dialogu

- Jan Olszewski nie był człowiekiem działań spektakularnych. Nie skupiał się na medialnych wystąpieniach i nie dążył do krótkotrwałych efektów. Był człowiekiem dialogu, rozsądnego kompromisu ale także człowiekiem nieustępliwym - wspominał w "Sygnałach dnia" byłego premiera Antoni Macierewicz, były szef MON, a obecnie poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz Katarzyna Hejke Jan Olszewski okrągły stół

Szef MR: chodzi o zwiększenie dochodów z produkcji

 - Gospodarstwo niewielkiej produkcji, jeżeli w tym łańcuchu od pola do stołu jest kilku pośredników i przetwórców, każdy bierze swoje marże, to temu rolnikowi niewiele zostanie. Dlatego tu będzie rozszerzona, i to zaraz po wakacjach Sejm się tym zajmie, możliwość sprzedaży bezpośredniej z gospodarstw - mówił na antenie radiowej Jedynki minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Krzysztof Ardanowski Katarzyna Hejke rolnictwo Prawo i Sprawiedliwość

Poseł PiS: oni uważają, że są właścicielami Polski

- Obsadzili swoimi ludźmi takimi jak Tuleya, jak Milewski, sądownictwo i uważali, że nigdy nie przegrają, że to jest ich państwo. Zawłaszczyli państwo, a tu nagle okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość wygrywa, ale wygrywa tak, że nie potrzebuje koalicjanta. Teraz przechodzą to delirium i to jest widocznie tak w Sejmie, jak i na ulicach - mówił na antenie radiowej Jedynki Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Hejke POLSKA reforma sądownictwa polityka

"Historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła"

 - Ta historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła. Ta historia, którą otworzył PiS jakiś czas temu w polskim parlamencie to jest zupełnie nowy rozdział. To jest rozdział, w którym jako poseł nie mogę złożyć wniosku formalnego, to jest historia, kiedy mogę być karany za wypowiedzi niepomyślne w stosunku do władzy, również w mediach - mówił na antenie radiowej Jedynki Witold Zembaczyński (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Zembaczyński Katarzyna Hejke parlament w Polsce Sejm Marek Kuchciński Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna