Ludzie Polskiego Radia
Section06

Sylwia Krasnodębska

Zastępca Dyrektora Redaktora Naczelnego

Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Stopień magistra zdobyła na specjalizacji Laboratorium Reportażu (studia ukończone z najwyższym wynikiem).

Jest współautorką serii filmów dokumentalnych "Życie za życie" o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, a także ekspertką PISF (film dokumentalny). W latach 2002-2004 była reporterką programu informacyjnego "Panorama" (TVP2). Następnie pracowała jako sekretarz redakcji, kierownik produkcji, dziennikarka śledcza, autorka reportaży filmowych, współautorka scenariuszy "Warto rozmawiać" (TVP2).

W 2015 była autorką i prowadzącą program "Republika Gwiazd" na antenie Telewizji Republika, była także prowadzącą dział Kino w miesięczniku "Nowe Państwo". W latach 2011-2016 była szefową działu Kultura i dziennikarką "Gazety Polskiej Codziennie", dziennikarką działu Kultura tygodnika "Gazeta Polska" i portalu niezalezna.pl. Jest też recenzentem filmowym i teatralnym.

Sylwia Krasnodębska jest laureatką Konkursu im. bp Jana Chrapka o indeks na studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim.

Section07
Napisz do mnie
Section24