X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Grzegorz Górny

Prowadzący

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Założył – wraz z Rafałem Smoczyńskim – konserwatywny kwartalnik "Fronda" i był jego redaktorem naczelnym (w latach 1994-2005 i 2007-2012), a także współautorem programu telewizyjnego o tym samym tytule – emitowanym w TVP 1 od 1994 do 2001 roku.

Ponadto produkował wiele telewizyjnych serii dokumentalnych, m.in. "Archiwum XX wieku" (dla TV Puls), "Drugie dno historii" (dla TVP Historia), "Dzika Polska" (dla TVP Polonia) i "Wojna światów" (TVP 2 i TVP 1), gdzie był zarazem scenarzystą, reżyserem i współprowadzącym.

Jest również autorem kilkunastu filmów dokumentalnych z serii "Raport Specjalny" dla Telewizji Polsat. Za jeden z nich pt. "Samobójstwo na życzenie?" (poświęcony eutanazji w Holandii), otrzymał w 2004 r. nagrodę Grand Press. Aż pięciokrotnie był nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich.

Wydał ponad 20 książek. Otrzymał m.in. Nagrodę Feniksa i nominacje do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Jest laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Jerzego Zieleńskiego. Publikował teksty na łamach: "Rzeczpospolitej", "Życia Warszawy", "Wprost", "Nowego Państwa", "Znaku", "Christianitas", "Teologii Politycznej", austriackiego "Der Standard", węgierskiego "Heti Valasz", ukraińskiego "Post Postup", czeskich "Lidovych Novinach" i wielu innych gazet. Jest stałym felietonistą słowackiego tygodnika "Tyzden".

Section07
Napisz do mnie