Ludzie Polskiego Radia
Section06

Jolanta Fajkowska

Prowadzący

Dziennikarka i publicystka telewizyjna i radiowa, z wykształcenia historyk sztuki i slawistka.

Zrealizowała dziesiątki reportaży z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce i na świecie. W 2006 wydała książkę "Autografy" - wywiady z gwiazdami światowej kultury i show-bussinesu; w 2015 wywiady z polskimi jazzmanami "Muzyka z profilu i en face. Rozmowy o jazzie" /Bellona/

Laureatka medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis i tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Jest Asem Polskiego Klubu Biznesu i Kobietą Sukcesu Warmii i Mazur. Członek Komisji Języka w Mediach przy Radzie Języka Polskiego PAN.

- Ogromnie się cieszę, że dołączyłam do zespołu "Czterech pór roku". To audycja o bardzo długiej historii, spróbuję dodać do niej coś od siebie. Chcę by miała wyraźny autorski charakter, osobisty rys każdego z prowadzących. Liczę, że na tematy proponowane w "Czterech porach roku" będzie się rozmawiać – w domu, w pracy, w podróży. Poważnie traktujemy słuchacza, wierzymy, że to zauważa i że razem z nami będzie spędzał przedpołudnie. Bo "Cztery pory roku" to marka, jakość i dobry styl - podkreśla Jolanta Fajkowska.

Section07
Napisz do mnie