Ludzie Polskiego Radia
Section06

Agnieszka Kamińska

Dyrektor Redaktor Naczelny

Dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa z ponad siedemnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Adiunkt w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz dyplomowany logopeda.

Agnieszka Kamińska zdobywała szlify dziennikarskie w Polskim Radiu jako reporterka i reportażystka. Za reportaż psychologiczny „Byłam bólem” otrzymała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów i Realizatorów Radiowych Dylematy człowieka XXI wieku. Z kolei reportaż historyczny „Tryba Potockiego” zapewnił jej nominację do Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Polska i Świat 2003”. Od 2006 roku Kamińska była redaktorem prowadzącym w TVP Historia.

Jest autorką i zarazem prowadzącą cykl reportaży „Śladami zbrodni i walki 1944-1956”. Od czerwca 2017 roku w Polskim Radiu 24 prowadzi cykl audycji historyczno-publicystycznych „Nos Kleopatry”. Publikowała artykuły w pismach naukowych i prasie popularnej („Polska The Times”, „Rzeczpospolita”, „Focus Historia”, „21.wiek”). Jest też recenzentem naukowym w „Kwartalniku Nauk o Mediach” oraz ekspertem i członkiem jury Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej, organizowanej przez Fundację Nowe Media.

Agnieszka Kamińska przeszła szkolenie dla prezenterów w Akademii Telewizyjnej TVP, ukończyła Seminarium Producenckie Akademii Telewizyjnej TVP i PWSFTiT oraz Logopedię (Uniwersytet Warszawski) i studia podyplomowe - Kształcenie Głosu i Mowy (Uniwersytet SWPS). Ukończyła też Zarządzanie na SGH.

Section07
Napisz do mnie