X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Jerzy Sosnowski

Kierownik Redakcji

Literat i krytyk literacki w jednym, zadaje pytania nie tylko o literaturę.

 

Urodził się w 1964 r. w Warszawie, ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

W Trójce prowadził "Klub Trójki" w latach 2001-2007, którego gospodarzem jest ponownie od kwietnia 2009 r. Prowadzi także "LBŚ - Literackie Biuro Śledcze".

Jest krytykiem literackim i historykiem literatury  (specjalizuje się w Młodej Polsce). Pracował jako polonista w liceum oraz wykładowca akademicki. Współpracuje z miesięcznikiem "Więź" oraz TVP Kultura.

Jest autorem książek krytycznoliterackich, eseistycznych, opowiadań, powieści:  "Śmierć czarownicy! Szkice o literaturze i wątpieniu", "Chwilowe zawieszenie broni", "Apokryf Agłai", "Wielościan", "Linia Nocna. Singles Collection", "Prąd zatokowy", "Tak to ten", "Ach", "Czekanie cudu", "Instalacja Idziego".

W 2001 r. otrzymał nagrodę Fundacji im. Kościelskich, a w 2003 r. był nominowany do Paszportu Polityki za "Prąd zatokowy".

Section07
Napisz do mnie