X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Dariusz Rosiak

Prowadzący

W Trójce od 2006 roku, prowadzi program "Raport o stanie świata", wcześniej również "Klub Trójki". Czterokrotnie brał udział w akcji "Trójka przekracza granice", nadawał z Afryki i USA.

Zaczynał jako radiowiec w Radio France Internationale w Paryżu, potem, przez całe lata 90. w BBC w Londynie. Stamtąd pisał do "Życia Warszawy", "Życia", "Tygodnika Powszechnego", "Architektury", "Machiny" i jeszcze innych pism. Po powrocie do Polski w 1999 roku był zastępcą red. nacz. w PAP, Newsweek, Forum, szefem działu w "Przekroju", wreszcie z dwojgiem miłych ludzi wymyślił tygodnik "Ozon" i kierował nim zanim nie został wymieniony na kogoś innego. Od tego czasu nikim nie kieruje ani nie redaguje tekstów, żyje wyłącznie z mówienia - głównie dla Trójki i pisania - głównie dla "Rzeczpospolitej". Napisał też książkę "Oblicza Wielkiej Brytanii" (Prószyński i ska, 2001).

 

Section07
Napisz do mnie