Ludzie Polskiego Radia
Section06

Michał Olszański

Prowadzący

Po 15 latach porzucił pracę z trudną młodzieżą na rzecz dziennikarstwa sportowego.

Urodził się w 1954 r. w Kielcach. Ukończył resocjalizację i profilaktykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.

Przez 15 lat pracował z trudną młodzieżą. Po zmianach ustrojowych postanowił zmienić zawód. Z mediami miał wcześniej niewielki kontakt, dodatkowo dziennikarzem był jego ojciec. Dzięki castingowi dostał się do Radia Kolor, w którym zajmował się tym, na czym znał się bardzo dobrze, czyli sportem.

Po dwóch latach trafił do Programu III Polskiego Radia, z którym na stałe związał się w 1995 roku. Tu także od początku zajął się audycjami sportowymi, jest korespondentem Trójki na najważniejszych imprezach sportowych.

W ciągu kilkunastu lat prowadził wiele audycji, m.in. "Potrójmy o sporcie", "Trzeci wymiar sportu". Obecnie prowadzi "Trzecią stronę medalu" w niedziele o 17.00 oraz "Sport w Trójce".

Od 20.06.2000 roku do 30.09.2001 roku był dyrektorem programowym stacji.

Michał Olszański jest także od wielu lat związany z TVP, gdzie prowadzi "Magazyn Ekspresu Reporterów" oraz współprowadzi "Pytanie na śniadanie".

W 2003 r. został odznaczony przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi.

Jak sam twierdzi, nie jest dobrym materiałem na bohatera prasy plotkarskiej, gdyż od wielu lat jest szczęśliwym mężem (żonę poznał jeszcze na studiach) oraz ojcem dwójki synów. Uwielbia aktywny tryb życia, słucha reggae.

 

Section07
Napisz do mnie