Ludzie Polskiego Radia
Section06

Adam Dobrzyński

Redaktor

Moją pasją jest muzyka

Zanim rozpoczęła się moja przygoda z radiem, debiutowałem a potem prowadziłem gazetkę w liceum. Choć wybierając szkołę, liczyłem na węzeł radiowy. Przez kolejne pięć lat wydawałem i redagowałem pismo w jednej z dzielnic Warszawy ale zwyciężyła pierwsza miłość a nią od zawsze był „teatr wyobraźni”, jakim jest radio. Nie było łatwo, bo znaleźć się w elicie to wcale nie jest prosta sprawa. A taką wyjątkową grupą są radiowcy. Pisania nie zarzuciłem, można czytać moje wywiady i recenzje tu i tam. Fachowcy nazywają to po imieniu - krytyk muzyczny bądź recenzent.

Rozwój pasji, którą jak już ustaliliśmy jest muzyka, zawdzięczam ojcom chrzestnym, zna ich cała Polska. Marek Niedźwiecki, Tomasz Beksiński (ach te zarwane noce przy radioodbiorniku), Piotr Kaczkowski, Magdalena Konopka, Jerzy Rowiński… a mentorem - i tu bez wahania się przyznaję, Bogdan Fabiański.

Do radia - tak zawodowo, trafiłem w 2006 roku. W regionalnej stacji Polskiego Radia - Radiu Dla Ciebie, jestem obecny do dziś. Ale największym wyzwaniem jest Jedynka. I mam nadzieję, że swoimi muzycznymi wynalazkami choć co jakiś czas, zainteresuję nowego słuchacza.

Do miłego posłuchania

Section07
Napisz do mnie