Ludzie Polskiego Radia
Section06

Robert Lidke

Redaktor

Mówić zrozumiale o gospodarce. Jednocześnie nie nudzić i być użytecznym dla słuchacza. To zasady, którym hołduję od 28 lat mojej obecności w Polskim Radiu. Pracę w radiu zacząłem od... pisania.

W Sygnałach Dnia pisałem felietony satyryczne w cyklu pod tytułem "Było nie było". To był świat systemu kartkowego, 20-letnich kolejek oczekujących na mieszkanie spółdzielcze, czarnego rynku, swoiście rozumianej przedsiębiorczości, kont dolarowych. A gdzie można było trzymać dewizy i nikt nie pytał się o ich pochodzenie.

Potem w skorodowanej gospodarce pojawiły się firmy polonijne. Na kilka lat przed Okrągłym Stołem gospodarka rynkowa zaczęła się wdzierać do realnego socjalizmu - opisywanie tych zjawisk stało się moją pasją. I tak już zostało.

Przez następne lata tworzyłem audycje gospodarcze, najpierw "Radio Biznes", potem "Biznes w Jedynce". Po drodze przez 8 lat mogłem sprawdzać swoje zdolności biznesowe jako wiceszef Radiowej Jedynki i przez prawie 2 lata jako redaktor naczelny "Gazety Prawnej".

Section07
Napisz do mnie