Ludzie Polskiego Radia
Section06

Mirosław Rogalski

Zastępca Dyrektora Redaktora Naczelnego

Zastępca Dyrektora-Redaktora Naczelnego​.

Słuchacz Trójki od lat 80., urodzony w 1964 roku w Toruniu miłośnik twórczości Grzegorza Ciechowskiego i muzyki nowej fali. Pracę w Polskim Radiu w Bydgoszczy w 1989 roku zaczął od parzenia herbaty kolegom prowadzącym programy poranne, później robił tzw. dźwięki, reportaże, prowadził własne audycje muzyczne i publicystyczne. Korespondent Trójki z Torunia i Bydgoszczy. Gdy Program 3 zaczął nadawać całodobowo, został zaproszony do Warszawy do prowadzenia pierwszych nocnych audycji. Później był gospodarzem porannych i popołudniowych wydań "Zapraszamy do Trójki". Po pracy w Polskim Radiu został dziennikarzem telewizyjnym (TVP, TVN, Polsat).

Najbliższe sercu są mu radiowe i telewizyjne reportaże społeczno-interwencyjne. Za dokument filmowy "Krystyny Kuty 25 lat wolności" w otrzymał w 2015 roku główną nagrodę Prezesa IPN w kategorii Losy.

W 2015 roku wrócił do pracy w TVP w Akademii Telewizyjnej, gdzie zajmował się analizami programowymi. Następnie został lektorem i współgospodarzem programu reporterskiego "Alarm" w TVP 1.

1 kwietnia 2020 roku (w 58. urodziny Trójki) przeszedł z TVP do Polskiego Radia i został Zastępcą Dyrektora-Redaktora Naczelnego​ Programu 3 Polskiego Radia.

Section07
Napisz do mnie