Ludzie Polskiego Radia
Section06

Grażyna Dobroń

Prowadzący

Urodziłam się, by zdrowo żyć, kochać siebie i ludzi, pomagać i służyć im.

W Trójce od 1981 roku

Jestem polonistką. Moja specjalność to literatura romantyczna - ona pasuje do mojego charakteru - może dlatego jestem emocjonalna, z otwartym sercem ale "nie cierpię za miliony". Mam szczęście - robię to, co lubię, ćwiczę jogę, zdrowo jem i cieszę się z każdego dnia. Moje tybetańskie imię - Klejnot Dobroci, a w Bractwie Walońskim w Szklarskiej Porębie mam tytuł czerwonej wiedźmy walońskiej (wiedźma to ta, która wie).

Pokazuję dobrą stronę człowieka i dobrą stronę życia.

Od redakcji:

GRAŻYNA DOBROŃ - dziennikarka radiowej TRÓJKI zdobyła nagrodę - Grand Prix w 13 edycji konkursu radiowego organizowanego przez Międzynarodowy Uniwersytet Radiowo - Telewizyjny (URTI) działający pod egidą Radio France. Grażyna Dobroń jest pierwszym dziennikarzem z Polski, któremu przyznano to prestiżowe wyróżnienie.

Do edycji konkursu w 2001 roku zgłosiły się stacje radiowe z 21 krajów, a w ścisłym finale znalazło się 25 audycji. Nagrodzona audycja zatytułowana "Fire walk, czyli boso przez ogień" była transmisją z "próby ognia", jaka odbyła się podczas Trójkowego weekendu w Szklarskiej Porębie, podczas którego słuchacze Programu III pokonując własne słabości poddawali się obrzędowi przejścia przez rozżarzone węgle. W uzasadnieniu werdyktu Jury podkreśliło oryginalność tematu oraz wyraziło uznanie dla "mistrzostwa w prowadzeniu audycji na żywo, ujmujący i przyjazny wydźwięk oraz rytm reportażu".

Wręczenie nagrody laureatce nastąpiło 14 grudnia 2001 r. w siedzibie Radio France w Paryżu.

Section07
Napisz do mnie