Ludzie Polskiego Radia
Section06

Agnieszka Sjolander

Redaktor

Edytor w newsroomie. Przecierała szlaki jako jeden z pierwszych depeszowców, edytorów i producentów. Pracuje w Polskim Radiu od tak dawna, że w tym roku obchodzi srebrny jubileusz. Prawdziwy IAR-owski dinozaur. W redakcji od samego początku. Uczyła młodych i starych radiowców posługiwania się komputerem i redagowania depesz.

AGNIESZKA SMOGORZEWSKA.  Przecierała szlaki jako jeden z pierwszych depeszowców, edytorów i producentów. Tworzyła i prezentowała na antenie dzienniki między innymi w Radiu Dla Ciebie, Programie Drugim i Radiu Bis (dziś Czwórka).  Nie zawsze lubiana przez kolegów, bo uważana za przesadnie "czepialską". Sama wciąż dąży do nieosiągalnego ideału, jakim jest niepopełnianie błędów językowych.  Z wykształcenia skandynawistka, zna biegle szwedzki, dobrze niemiecki, nie najgorzej - angielski i rosyjski.  
Pracuje w Polskim Radiu od tak dawna, że w tym roku obchodzi srebrny jubileusz. Niespełna 6 lat temu znalazła się w grupie pracowników, którym ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski przyznał odznaczenia państwowe, jednak była tak zapracowana, że jej Srebrny Krzyż Zasługi do dziś pozostał nieodebrany...

Section07
Napisz do mnie