X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Maria Orzechowska-Chodurska

Redaktor

Edytor. Dziennikarzem jestem z zawodu, wykształcenia i zamiłowania. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.Swoją przygodę z mediami rozpoczęłam w TVP, szybko jednak odkryłam magię radia. W Informacyjnej Agencji Radiowej pracuję od 1992 roku, czyli prawie od początku istnienia redakcji.

Byłam montażystką, redaktorem zamawiającym korespondencje zagraniczne, reporterem, redaktorem depeszowym i edytorem. Mam też na swoim koncie kilka reportaży, dzięki którym udało się rozwiązać trudne ludzkie sprawy. Dwukrotnie odbyłam na staż we francuskim radiu publicznym "France Bleu" - w Tuluzie i w Dijon.

Interesuję się najnowszą historią naszego kraju. Ostatnio opublikowałam w periodyku Instytutu Pamięci Narodowej "Pamięć i Sprawiedliwość" monografię paryskiego "Radia Solidarność".

W wolnych chwilach rysuję i tkam gobeliny.Section07
Napisz do mnie