Polskie Radio
Section05
Różaniec do Granic pr24

Bulwersujący tytuł w BBC. "Kontrowersyjny dzień modlitwy"

– Polscy katolicy zorganizowali kontrowersyjny dzień modlitwy na granicach – takiego tytułu, wobec akcji "Różaniec do Granic", w swoim artykule użyło brytyjskie BBC. Co spowodowało, że dziennikarze stacji w ten sposób wypowiedzieli się o wydarzeniu, które miało miejsce w naszym kraju w sobotę? W audycji Północ-Południe komentarz Mateusza Maranowskiego, dziennikarza Polskiego Radia 24, który brał udział w akcji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Różaniec do Granic religia wiara BBC chrześcijaństwo

"Różaniec do granic to wielkie wydarzenie modlitewne"

„Różaniec do granic” to po ubiegłorocznych Światowych Dniach Młodzieży 2016 największe wydarzenie modlitewne w Europie - podkreśla rzecznik prasowy Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Organizatorzy szacują, że do inicjatywy przyłączy się milion osób. „Różaniec do granic” to organizowana w 320 kościołach na obrzeżach Polski modlitwa w intencji naszej ojczyzny oraz pokoju na świecie. W PR24 o ostatnich przygotowaniach do wielkiej modlitwy opowiadał Grzegorz Maciak (IAR)
Zobacz więcej na temat:  Różaniec do Granic chrześcijaństwo Fatima

"Chrześcijaństwo jest czymś co spajało nasza państwowość"

Akcja utworzenia żywego łańcucha modlitewnego wzdłuż całej granicy Polski szykowana jest na 7 października. Popularni aktorzy, piosenkarze, dziennikarze i inne osobistości świata mediów i kultury zachęcają do udziału w tej inicjatywie. Gośćmi Rozmowy kulturalnej byli: Maciej Bodasiński – organizator akcji i Dariusz Kowalski, aktor.
Zobacz więcej na temat:  Kościół religia chrześcijaństwo Różaniec do Granic

Religia: Akcja Różaniec do Granic

7 października podczas wydarzenia Różaniec Do Granic, cała Polska wzdłuż granic zostanie otoczona modlitwą różańcową. Archidiecezja Gdańska organizuje też Różaniec Do Granic dla dzieci. Najmłodsi z różańcami w dłoniach staną do modlitwy wzdłuż granicy na Westerplatte. O akcji w audycji Rozmowa Kulturalna mówił jej koordynator Łukasz Witkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Kościół chrześcijaństwo Kościół katolicki alkoholizm Różaniec do Granic

"Polska kolejny raz musi oddać się w opiekę Matce Chrystusa"

– Skala naszego przedsięwzięcia jest ogromna – powiedział Maciej Bodasiński, reżyser i dokumentalista. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, zorganizowana zostanie akcja Różaniec do Granic. Organizatorzy wydarzenia liczą, że w tej szczególnej modlitwie różańcowej weźmie udział ponad milion Polaków. Na temat akcji i siły różańca rozmawialiśmy w audycji „Życie z duszą, czy bez?”.
Zobacz więcej na temat:  religia wiara Kościół katolicki Jezus Chrystus Różaniec do Granic

„Teraz i w godzinę śmierci”. Wyjątkowy film o różańcu

Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie? Czy dzięki modlitwie setek tysięcy demonstrantów upadła dyktatura Ferdinanda Marcosa na Filipinach? Zdaniem wielu osób różaniec ma ogromną moc sprawczą i jest jedną z najlepszych broni do walki ze złem. Postanowili to sprawdzić Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak, autorzy wyjątkowego filmu „Teraz i w godzinę śmierci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24