Polskie Radio
Section05
galeria

"Jerzy Krawczyk. Gra o wszystko". Historyk sztuki o wystawie w Zachęcie

- Miał bardzo krytyczny stosunek do samego siebie i otaczającej go rzeczywistości. Bardzo krytycznie podchodził do takich spraw jak nowatorstwo, oryginalność i na tym w znacznym stopniu opiera się jego sztuka - podkreślił w Polskim Radiu 24 historyk sztuki Michał Jachuła, mówiąc o wystawie "Gra o wszystko", skupiającej dzieła malarza Jerzego Krawczyka.
Zobacz więcej na temat:  Monika Małkowska Polskie Radio 24 KULTURA wystawa malarstwo Łódź galeria

PR24 Dzień Dziecka z Muzeum Historii Polski. "Połączyliśmy dwie dziedziny nauki"

- Będziemy mieć zadania związane z historią polskiego muzealnictwa. Tam będziemy się starali pokazać naszym młodym odbiorcom, jakimi dziedzinami interesują się muzea, jakie eksponaty można w nich znaleźć. Będziemy obcować również ze sztuką - jest przygotowany punkt, na którym trzeba będzie ułożyć pewien obraz związany z historią i botaniką - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Sierocińska-Dec (kierownik działu edukacyjnego MHP).  
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA Polskie Radio 24 galeria Warszawa Maja Kluczyńska Muzeum Historii Polski wystawa muzeum dzień dziecka

Optyka i kolor. Prace Wojciecha Fangora dostępne w Toruniu

Malarz, rysownik, rzeźbiarz i plakacista. W tym roku skończyłby sto lat. Wojciech Fangor to wybitny polski artysta o międzynarodowej sławie. Jego najbardziej znane prace, przedstawiające kolorowe koła o rozmytych konturach, są uznawane za wybitne osiągnięcie sztuki optycznej. Dokonania artysty można podziwiać teraz w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA SZTUKA Wojciech Fangor Katarzyna Cygler wystawa galeria Toruń

Nowa odsłona prac Leonarda da Vinci. "Dzięki temu możemy poznać życie ludzi tamtego czasu"

- W tej wystawie multisensorycznej nie tylko widzimy obrazy, słyszymy muzykę, narrację lektora. Możemy dowiedzieć się wiele o życiu Leonarda da Vinci i ludzi z tamtego okresu - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Król (organizatorka wystawy). Gościem Mai Kluczyńskiej była także Karolina Michałowska (historyk sztuki).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA Polskie Radio 24 galeria wystawa Pałac Kultury i Nauki Warszawa Leonardo da Vinci