Polskie Radio
Section05
galeria

Nowa odsłona prac Leonarda da Vinci. "Dzięki temu możemy poznać życie ludzi tamtego czasu"

- W tej wystawie multisensorycznej nie tylko widzimy obrazy, słyszymy muzykę, narrację lektora. Możemy dowiedzieć się wiele o życiu Leonarda da Vinci i ludzi z tamtego okresu - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Król (organizatorka wystawy). Gościem Mai Kluczyńskiej była także Karolina Michałowska (historyk sztuki).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA Polskie Radio 24 galeria wystawa Pałac Kultury i Nauki Warszawa Leonardo da Vinci

Kolaże-wycinanki Wisławy Szymborskiej we Wrocławiu

Przez miesiąc w dwóch wrocławskich galeriach można zobaczyć wystawę "Wesoła, ale nie za bardzo" na której zaprezentowano 50 kolaży-wycinanek Wisławy Szymborskiej. Jej dopełnieniem są prace artystów, dydaktyków i studentów miejscowej ASP we Wrocławiu, będące intrygującym dialogiem i reinterpretacją wizualnej twórczości noblistki.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Wisława Szymborska wystawa galeria Wrocław poezja Katarzyna Cygler Trójka

Mariusz Wilczyński: dzięki wystawie ujrzałem moje prace w nowych kontekstach

- Jestem wdzięczny dyrektor Zachęty Hannie Wróblewskiej, że zobaczyła w moich rysunkach potencjał na wystawę. Ja tego nie widziałem. Dla mnie rysunki były formą dojścia do jak najlepszego filmu. Spełniały rolę służebną - mówił w Dwójce Mariusz Wilczyński o wystawie "Zabij to i wyjedź z tego miasta" w warszawskiej Zachęcie.
Zobacz więcej na temat:  kino wystawa Warszawa reżyser Monika Zając SZTUKA galeria animacja Dwójka Mariusz Wilczyński

Sztuka z dwóch krańców Polski

O tym projekcie można śmiało powiedzieć "wspólnota przeciwieństw": to już trzecia edycja projektu "Góry-Morze-Morze-Góry", w ramach którego można oglądać dzieła artystów z Wybrzeża i Podhala. I chociaż te dwa krańcowo odległe regiony Polski różni właściwie wszystko, jednak jest to także pole do odnajdywania pokrewieństwa i elementów wspólnych.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA wystawa galeria Zakopane Podhale rzeźba malarstwo Trójka Katarzyna Cygler

PR24 Bancerowska o wystawie prac Jerzego Grabowskiego w NCK

- Jerzy Grabowski potrafi opowiadać o otaczającym nas świecie poprzez matematykę. Robi to, korzystając z analiz matematycznych, które przekłada na język abstrakcji geometrycznej. Jego prace wymagają pewnej uważności, ale im dłużej z nimi obcujemy, tym bardziej nas wciągają - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik Narodowego Centrum Kultury Joanna Bancerowska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Narodowe Centrum Kultury Warszawa wystawa SZTUKA emocje matematyka KULTURA galeria malarstwo