Polskie Radio
Section05
sąd

Dieselgate. Ruszył proces w Warszawie

Warszawski sąd okręgowy za dwa tygodnie ogłosi decyzję w sprawie odszkodowań za wadliwe silniki w samochodach marki Volkswagen. Chodzi o zgodę na rozstrzyganie w polskim sądzie pozwu zbiorowego wobec niemieckiego koncernu samochodowego. W poniedziałek przed sądem przez cztery godziny adwokaci poszkodowanych i reprezentanci producenta samochodów spierali się w tej sprawie. W Polskim Radiu 24 relacja Karoliny Mózgowiec z Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja sąd volkswagen

Pracownicy sądów i prokuratury chcą wzrostu wynagrodzeń

„Wynagrodzenia pracowników sądów są zamrożone od 2008 roku, a z powodu niskich wynagrodzeń coraz większa liczba pracowników sądów rezygnuje z pracy i szuka innego, lepiej płatnego zajęcia” – apelują pracownicy sądów i prokuratury. O postulatach rozmawiali w Polskim Radiu 24 Edyta Odyjas (NSZZ „Solidarność”) i Robert Zasada (Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP).
Zobacz więcej na temat:  wynagrodzenia sąd praca prawo rynek pracy

Jan Kanthak: KRS skrzywdziła 265 młodych prawników

W siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa odbyło się spotkanie przewodniczącego KRS Dariusza Zawistowskiego z przedstawicielami: asesorów, stowarzyszeń sędziowskich Iustitia i Themis oraz reprezentantem prezydenta Wiesławem Johannem. Dotyczyło ono ubiegłotygodniowej decyzji KRS o niepowoływaniu 265 asesorów, którzy we wrześniu odebrali akty mianowania od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. O KRS i asesorach mówił w audycji Kulisy Spraw rzecznik Ministra Sprawiedliwości, Jan Kanthak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 krs sąd Ministerstwo Sprawiedliwości