X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nikodem Sobek - cudowne dziecko akordeonu  

Ma dopiero 17 lat, a na koncie nagrody z blisko 30 festiwali muzycznych w Polsce, ale także m.in. w Norwegii, Belgii, Wielkiej Brytanii czy na Litwie. - Myślę, że akordeon będzie ze mną już do końca życia. To instrument, który ma wiele twarzy, wiele brzmień. Daje mnóstwo możliwości - mówił akordeonista Nikodem Sobek.
Nikodem Sobczak w Czwórce
Nikodem Sobczak w CzwórceFoto: Katarzyna Cygler/Czwórka
O Audycji
Tytuł Nikodem Sobek - cudowne dziecko akordeonu   
Prowadzący Cygler Katarzyna
Opis - Ludziom akordeon nadal kojarzy się z biesiadą, weselem. A tymczasem to jeden z najtrudniejszych instrumentów. W lewej ręce mamy 6 rzędów, których w ogóle nie widzimy, więc wszystko robione jest na wyczucie. W prawej - mamy 5 rzędów. Na początku ciężko się w tym połapać - opowiadał o specyfice swojego instrumentu Nikodem Sobek. 

Swoją przygodę z akordeonem rozpoczął jako 7-latek. Już dwa lata później po raz pierwszy zwyciężył w jednym z międzynarodowych konkursów akordeonowych. Od 2013 roku uczestniczy w corocznych w warsztatach prowadzonych przez pedagogów z Akademii Muzycznych z Polski i z zagranicy (m. in. z Finlandii, Japonii, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Włoch). W 2018 roku brał udział w lekcjach mistrzowskich w ramach 5ème Festival International et Masterclass na zaproszenie The Royal Conservatory of Mons w Belgii.

Dlaczego zamiast akordeonu Nikodem Sobczak nie wybrał kontrabasu i jak planuje rozwijać swoją karierę muzyczną? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Młody instrumentalista zaprezentował także swoje umiejętności na żywo w studiu Czwórki. 

W audycji także: w świat rzeźby i murali zabrał nas Bruno Althamer, autor m.in. realistycznego muralu przedstawiającego Roberta Brylewskiego, namalowanego na ścianie stołecznego klubu Pogłos, a w świat wielkiej mody - Adrian Krupa, laureat konkursu Fashion Designer Awards.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Data emisji: 2.06.2019  

Godzina emisji: 15.06

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista
  • IDLES - Mercedes Marxist
  • Planningtorock - Beulah Loves Dancing
  • Daria Zawiałow, - Szarówka
  • THE TING TINGS - Soul Killing
  • PIXX - Andean Condor
  • R.A.U - Cotozakot (ft. Aleksandra Kasprzyk)
  • MAKOLA - This Is London
  • Georgia - About Work The Dancefloor (Radio Edit)
  • TĘSKNO - Mięsień (Oxford Drama Remix Part 1)
  • ZAINICHI FUNK - Ashu