Vox Eremi. Wojownicy dobrego słowa

Zespół Vox Eremi stworzony został przez ośmiu kleryków paulińskiego seminarium na krakowskiej Skałce. W Polskim Radiu zakonnicy opowiadali o swojej filozofii życia, ale także o kolejnej płycie "Zachwycam się Tobą" i planach nie tylko  muzycznych. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: danielreche/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Vox Eremi. Wojownicy dobrego słowa
Opis

Krążek "Zachwycam się Tobą" światło dzienne ujrzał w maju 2018 roku. Autorem tekstów jest m.in. brat Staszek, jeden z gości Polskiego Radia. - Niektóre z nich inspirowane są wyjątkowymi wydarzeniami i przeżyciami, np. "Zachwycasz mnie", a inne, np. "Modlitwa św. Augustyna", to nasza codzienna modlitwa - mówił gość. - Codziennie rano, przed rozważaniem słowa Bożego, wzywamy Ducha Świętego. Dlatego ten tekst jest nam bardzo bliski - tłumaczył.

W powstanie ich nowego krążka każdy z nich "włożył cząstkę siebie", muzykę do większości utworów tworzą wspólnie, a w nagraniach sięgają po tradycje Kościoła. Sami zakonnicy-muzycy mówią o sobie, że są wojownikami. Do której piosenki jest to nawiązanie i o co walczą? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Polskiego Radia. W programie rozmawialiśmy m.in. o tym, czym są zakonne juwenalia i o nagraniach, jakie znaleźć można na krążku "Zachwycam się Tobą". Vox Eremi zagrali też na żywo jeden ze swoich utworów na żywo.

***

Tytuł audycji: Muzyka Dobrego Słowa

Prowadzi: Małgorzata Bartas-Witan

Gość: klerycy paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie na Skałce

Data emisji: 9.12.2018

Godz. emisji: 20.05

kd/ac

 

Playlista
Tagi
Playlista