Arka Noego

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 07:50
Arka Noego
Foto: Polskie Radio

To zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta „Litzę” Friedricha. Początki działalności przypadają na rok 1999 i współpracę z dziecięcym programem „Ziarno” emitowanym w TVP1.

W skład zespołu zaangażowanych było wielu uznanych polskich muzyków wraz ze swoimi dziećmi: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz, Mazzol. Teraz Arkę Noego wspiera muzycznie grupa Luxtorpeda. Na przestrzeni 17 lat istnienia zespołu do rąk słuchaczy w Polsce trafiło ponad siedem milionów płyt. Grupa zdobyła 5 Fryderyków (2000), zajęła 1 miejsce na festiwalu Top Trendy (2003).

Pojawiło się też kilka tłumaczeń na inne języki - Noah’s Kidss (wersja niemiecka), Arca de Noe (wersja hiszpańska, zespół działający w Peru), Kovczer Noia (wersja ukraińska), Next Generation (wersja szwedzka).

Setki koncertów w Polsce i za granicami kraju oraz tysiące ludzi na koncertach to efekt ogromnej popularności prostych piosenek o rodzinie, życiu i problemach dziecka, a przede wszystkim ogromnej miłości i pomocy Boga w codziennym życiu.

PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNER GŁÓWNY:
PARTNERZY:
SPONSORZY:
PARTRONI MEDIALNI:
DZIAŁANIE REALIZOWANE POD HASŁEM: