Tomasz Gorazdowski photo compass photo

Tomek na końcu świata.

Australia, Nowa Zelandia

i Wyspy Pacyfiku

Tomasz Gorazdowski Podróże 2019

Śmieciowy problem wysp Pacyfiku

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 10:00
– Na Tahiti nie jest czysto. Na Bora Bora już tak, podobnie jak na Wyspach Cooka. Gorzej jest na Samoa, jeszcze gorzej na Fidżi. W rejonie są ciekawe rozwiązania pozwalające poradzić sobie ze śmieciami, ale miejscami nie ma żadnego – relacjonuje Tomasz Gorazdowski,. 
Audio
  • Wyspy Pacyfiku pełne… śmieci (Tomek na końcu świata/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: barakbro/Pixabay

– Pochylona palma, bielutki piasek, turkusowa woda, a w niej kolorowe rybki – tak to wygląda na pocztówkach. Są miejsca, gdzie tak jest, ale są i miejsca, gdzie rybki wyginęły, rafa została zniszczona, a na plażach zalegają tony śmieci. Problemów jest sporo – przyznaje dziennikarz Trójki. 

– Na Wyspach Cooka mamy kontrole z Wydziału Zdrowia. Przychodzą one do domów, sprawdzają, czy śmieci są prawidłowo wyrzucane i przygotowywane. Ciężarówka zabiera je z całej wyspy i zabiera do sortowni, gdzie są sortowane i wysyłane do Nowej Zelandii. Tam zajmują się nimi w sposób profesjonalny. Dla mnie, jako przewodnika, najważniejsze jest to, by turysta wysiadający z samolotu powiedział "wow!", a nie "ojej…", bo tyle widzi śmieci – mówi mieszkaniec atolu Aitutaki.

Dlaczego tak wiele wysp ma problem ze śmieciami? Co powinno się zmienić, by rozwiązać ten kłopot? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Relacji z podróży można słuchać w Trójce – od poniedziałku do czwartku ok. godz. 8.50 w porannym "Zapraszam do Trójki"Proszę koniecznie zajrzeć i polubić stronę na Facebooku: Tomek na końcu świata. Australia, Nowa Zelandia i Wyspy Pacyfiku. Będzie sporo zdjęć, będą konkursy, będzie ciekawie.

Zapraszam!

Tomasz Gorazdowski

***

Tytuł audycji:  Zapraszamy do Trójki - ranek 
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 4.03.2019
Godzina emisji: 8.49

**********

Sponsorem relacji jest Budimex

Na relacje zaprasza PR Expert, eksperci public relations

Sponsorem relacji jest Grupa Impel, dostawca kompleksowych rozwiązań outsourcingowych dla firmTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak