Polskie Radio
Section05
podróże

MSZ: Polska nie blokuje tranzytu produktów zaopatrzenia medycznego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że doniesienia o blokowaniu przez polskie służby tranzytu przez Polskę produktów zaopatrzenia medycznego są nieprawdziwe. Zaapelowało jednocześnie o weryfikowanie u właściwych służb RP prawdziwości doniesień rozpowszechnianych przez źródła zagraniczne.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia Unia Europejska ŚWIAT podróże transport Komisja Europejska Koronawirus w Polsce Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fałszywy alarm w Wielkopolsce. Pijana twierdziła, że jej koleżanka jest zakażona koronawirusem

Pijana kobieta z wielkopolskich Witaszyc k. Jarocina wywołała fałszywy alarm. Poinformowała służby o tym, że jej koleżanka jest zakażona koronawirusem. - Strażacy weszli do domu w specjalnych kombinezonach – poinformowała asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia Unia Europejska podróże transport Koronawirus w Polsce policja polska

Testy na koronawirusa. GIS: będzie szybka ścieżka diagnostyczna dla kadry medycznej

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar poinformował, że na potrzeby nadzoru epidemiologicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2 i wywoływaną przez niego chorobą COVID-19, rozszerzono definicję przypadku, który wskazuje na celowość wykonania badań. Personel medyczny został uznany za grupę kluczową z punktu widzenia funkcjonowania państwa. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia Unia Europejska podróże transport Komisja Europejska Koronawirus w Polsce

Leon Barszczewski – pozostały nam po nim zdjęcia

110 lat temu – 22 marca 1910 roku – zmarł w Częstochowie Leon Barszczewski. Uważny czytelnik zapyta kim był, dlaczego zasługuje na pamięć, na wspomnienie, na szczególne traktowanie... przecież był pułkownikiem armii Imperium Rosyjskiego i to w okresie zaborów. Pamięć o nim dorzuci jednak bardzo istotne fakty – był jednam z najwybitniejszych badaczy kultury środkowej Azji, a swoje odkrycia w tym zakresie dokumentował kapitalnymi zdjęciami.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA podróże fotografia Azja