Dawid Kwiatkowski

21.06.2017 04:30
Dawid Kwiatkowski

Bezapelacyjne odkrycie roku 2013 oraz najważniejszy debiut ostatnich lat. 20-letni wokalista, który szturmem zawojował polską scenę muzyczną zyskując setki tysięcy fanów w całym kraju, tym samym wyprzedając na pniu trzy biletowane trasy koncertowe liczące 60 koncertów.

Pierwsza z nich - „Biegnijmy Tour” wyprzedana została w niecałe 2 dni. Druga trasa #9893tour trwała aż 10 miesięcy i była jedną z najintensywniejszych tras koncertowych w Polsce.

Każdy z koncertów Dawida jest wielkim, dokładnie przygotowanym show, na którym możemy zobaczyć i posłuchać Dawida oraz jego świetnych muzyków, tym bardziej, że wszystkie koncerty grane są 100% live.

W ciągu 3 lat Dawid zagrał ponad 250 koncertów plenerowych oraz klubowych. Debiutancki album „9893” zapisał się w historii polskiej muzyki, jako pierwszy debiutancki krążek, który uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed sklepową premierą. Znalazł się też na 1. miejscu OLiS i był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce.

19 listopada 2014 ukazała się nowa płyta Dawida pt. „Pop&Roll”, która osiągnęła status platyny przed premierą.  Album promowała rozpoczęta na przełomie 2014/2015 trwająca rok trasa koncertowa POP&ROLL TOUR. W jej trakcie wokalista wystąpił kolejny raz na deskach Opery Leśnej w Sopocie, tym razem na „Koncercie Platynowym”.

2 grudnia 2015 na rynku pojawił się kolejny album młodego wokalisty „Element trzeci”, który promował singiel „Droga”. Wizerunek i kierunek muzyczny Dawida zyskał nowe grono odbiorców, a motyw „korony”, która była głównym punktem promocji albumu, staje się już powoli kultowy dla fanów.

W 2016 roku ukazał się kolejny singiel z „Elementu Trzeciego”, był to duet „YIN YANG” z wokalistką HANA. Krążek zyskał status złotej płyty. Wokalista w styczniu 2016 wyruszył w trasę promującą ostatnie wydawnictwo, która trwać będzie do grudnia 2016 roku. Praktycznie każdy z teledysków Dawida znalazł się na 1. miejscu najważniejszych telewizji muzycznych.

Dawid w ciągu trzech lat kariery zgarnął ogromną ilość nagród oraz nominacji muzycznych, z czego najważniejszą - MTV EMA 2014 dla Najlepszego Polskiego Wykonawcy oraz Najlepszego Wykonawcy Europy Wschodniej. To zaprowadziło go aż na galę MTV w Glasgow z nominacją Najlepszego Artysty Na Świecie!

Zobacz więcej na temat: Wyszków Włocławek
PARTNER STRATEGICZNY:
PARTNER GŁÓWNY:
PARTNERZY:
SPONSORZY:
PARTRONI MEDIALNI:
DZIAŁANIE REALIZOWANE POD HASŁEM: